Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étkezési zavara van a barátnőm...

Étkezési zavara van a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmről van szó. 19 éves. Elmondta nekem, hogy 5 éve furcsa dolgokat csinál. Ha eszik egy normális mennyiséget, utána hashajtót vesz be. Régebben hánytatta magát(reflux-al nem egyszer került már kórházba, gondolom már nem zár jól a gyomra), savlekötőket még mindig szednie kell. Keveset eszik alapból, figyeli a kalóriákat is. Az önhánytatást már ritkábban csinálja, viszont szinte hetente 2-3x vesz be hashajtót. Bűntudata van, ha eszik,és állandóan (és láthatóan) ingadozik a testsúlya. Volt már 70kg felett, és volt már 50kg is, és viszonylag rövid időn belül fogy és hízik. Állandóan étvágycsökkentő, zsírégető és tisztító gyógynövény teákat iszik.

Mondta, hogy már spontán is hasmenése van. Elkezdett aggódni emiatt, és ezért mondta el nekem mindezt.

Félek, hogy bulémiás vagy más étkezési zavara van. Szerintetek ez micsoda? Hová forduljon vele? Hogyan segítsek neki?

Köszönöm előre.



2012. jún. 22. 12:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Azzal tudsz neki segíteni, hogy ráveszed arra, hogy menjen pszichiáterhez. Te ebben az esetben már nem tudsz mást tenni, még egy szakorvosnak is nagyon hosszú idő, amíg valakit rendberak egy ilyen betegségből.
2012. jún. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bulimiás. Próbáld rávenni, hogy keressen JÓ pszichomókust, mert meghalhat.


Azért emeltem ki a jót, mert az enyém nem használt, ott is hagytam.

2012. jún. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!