Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 9 napja nincsen székletem....

9 napja nincsen székletem. Volt már rá példa nem is egyszer, hogy akár egy hétig nem volt, de azt hiszem ilyen hosszú ideig még sosem fordult elő, mit tudok tenni ezellen?

Figyelt kérdés
A hasam esténként eszméletlenül puffadt, reggelre lemegy ról a puffadás viszont nincsen székletem. Viszonylag rendszertelenül eszem és kevés folyadékot viszek be a szervezetembe, lehetséges, hogy ez lehet a probléma oka. Nem szeretnék beöntést kapni, ez biztos. Van rá lehetőség házilag, hogy ne kelljen orvoshoz fordulnom? Amikor legutoljára volt székletem akkor erős fájdalmak kísérték mivel sajnos aranyerem is van már gyermekkorom óta. :( Ez így elég kellemetlen, de orvosnak még nem akartam elmondani mert a beöntés is elég kellemetlen lenne! Előre is köszönöm a segítséget!
2009. júl. 7. 00:14
 1/8 A kérdező kommentje:
nemtudom az számít -e, hogy mostanság folyton gyorskaján (hamburger, pizza...stb) élek. és sok-sok colát iszom. egyszóval elég egészségtelenül táplálkozom ...
2009. júl. 7. 00:15
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg folyadék és hashajtó. És változtass az étrenden és sok folyadék. Tönkreteszed magad.
2009. júl. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a természetes hashajtókat javaslom, amik szirup formában kaphatók a patikában(lágyítják a székltet), recept nélkül. Ezeket rászokás nélkül használhatod, amég szükséges. Persze ideális a megfelelő folyadék pótlás volna, hiszen ha a dugó egyszer beszárad, nehéz kimozdítani.
2009. júl. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

esetleg ha valami zsíros krémmel, pl köröömvirágkrémmel bekennéd a fenekedet, kicsit belül is, az egyrészt ingert adna és kéne székelned, másrészt könnyítené a széklet útját, könnyebbe kicsúszna, nem meg nem repedne ki a végbélnyílásod

nagyon egészségtelen az életmódos, egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, kell a rost a rendes anyagcseréhez!

Pont emiatt nem sikerül már 9 napja.

Ne nagyon halogasd a dolgot, bélcsavarodást is kaphatsz, amibe bele is lehet halni!

2009. júl. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a hirtelen rost bevitel nemtesz jót egy olyan embernek aki ezőlett nemigen fogyasztotta őket, mert székrekedést eredményez, ami a kérdező esetében nemtúljó ötlet.

elsősorban normálizáld a székletedet, sok ásványvízzel, és ha kell szedj hashajtót, decsak mértékkel. amint helyreáll, ellehet kezdeni a rostokhoz szoktatást, de módjával, nem egyszerre csak rostokat enni.

2009. júl. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első megoldásként Glicerin kúp, ami ingert csinál, miközben sikamlóssá teszi a végbelet és így könnyebben távozik a széklet. Továbbiakban sok folyadék fogyasztása, mozgás és rostos étrend.
2009. júl. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ricinus olajat vettem ma, abból 2 evőkanálnyit vettem be és most várok ... :) de a gyógyszertáros is megjegyezte, hogy 10 nap az nagyon sok idő. :(
2009. júl. 7. 15:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Valószínüleg dugó keletkezett a száraz székletedből,ami nem fog székletlágyítóra változni,ugyanis az több napos.Menj el orvoshoz!!!!!
2009. szept. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!