Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Savasodás-lúgosítás. Valaki...

Savasodás-lúgosítás. Valaki tud jó PH mérésre alkalmas eszközt, amit érdemes megvásárolni?

Figyelt kérdés
Próbálok lúgosítást végezni, és jó lenne ha minden nap tudnám mérni a testem PH értékét, hogy javult-e. Ti mivel méritek, mit ajánlotok, melyik eszköz a legmegbízhatóbb?

2012. jún. 23. 08:44
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
az ilyen antioxidánsos löttyök is kamuk? ha már itt tartunk, és ilyen lelkesen segítesz? :)
2012. jún. 24. 19:04
 12/16 anonim ***** válasza:
95%

Az antioxidánsok alapjában véve nem kamuk, mert valóban megkötik a szabadgyököket (amiknek feltehetően szerepük lehet egyes tumorok kialakulásában). De ezek is inkább megelőző jelleggel hatnak (és természetesen nem 100%-os a hatásuk), vagyis ha valaki már rákos, akkor már hiába eszik mázsa számra antioxidánst, mert akkor már nem sokat érnek.

És fontos megjegyezni, hogy eddig egy tanulmány se támasztotta alá azt a tényt, hogy bármilyen betegséget képesek megelőzni! Vagyis jelenleg inkább elméleti síkon ajánlhatóak. Ezekből is következik, hogy hatalmas hatást nem szabad tőlük várni, vagyis ugyanúgy kell mellettük is törekedni az egészséges életmódra (például a cigit le kell tenni, hiába szed valaki ilyen kiegészítőket).


Összegzésképp elmondható, hogy bőven lefedi az antioxidáns igényt egy hagyományos multivitamin (amiben A, C, E vitamin van, esetleg szelénnel kiegészíthető), vagyis felesleges drága "csodalöttyökre" költeni, mert ezeken is nyerészkedni akarnak egyesek a mai "bioőrületet" meglovagolva. Itt jegyezném meg, hogy a vörösborban flavonoidok vannak, amik szintén antioxidánsok és napi 2-3 dl (nem több; és tényleg naponta ennyi, vagyis az nem jó, ha pl. vasárnap megiszol 14dl-t, mert az már káros) bizonyítottan(!) csökkenti a szív és érrendszeri halálozást (ebben az alkoholnak is szerepe van, de ismétlem, mértékkel).

2012. jún. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. jún. 27. 10:37
 14/16 A kérdező kommentje:
köszi
2012. júl. 10. 21:51
 15/16 anonim ***** válasza:

Kb. 10 éve nem dohányzom, italt nem fogyasztok, nem kávézok.

Esetenként feljött a savam. /Sok munka, paradicsom, zsírba pirított krumpli, stb./

A "Téves ítélet a refluxról - Hatvani Galina Jakab István vendége" című video / https://www.youtube.com/watch?v=UBjd9Nb6_Ug/ végignézése után elkeztem jobban sózni az ételt. Egy idő után eltünt minden reluxos tünet.A só fogyasztásával visszaálltam a nörmális szintra.

2016. júl. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A "Téves ítélet a refluxról - Hatvani Galina Jakab István vendége" című videót én megnéztem, és elkezdtem "sózni". Természetesen nem mértéktelenül. Pl. előnybe részesítem a sós füstölt szalonnát, fehér szalonnát, a sóval savanyított nem gyors érlelésű savanyú káposztát, stb. A reflux kellemetlen tünetei már nagyon régóta nincsenek. Ismét mindenevő lettem. Ebben segít az is, hogy nem iszom alkoholt és kávét.
2016. dec. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!