Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Refluxosok! Ti hogy étkeztek?

Refluxosok! Ti hogy étkeztek?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy nem lehet szénhidrátot enni (péksütit meg ilyesmit) inkább zöldségeket. Én is próbálok lúgos ételeket enni, csak az a baj, hogy ezek nem okoznak teltségérzetet, és érzem, hogy nem szívják fel a gyomorsavat, tehát ugyanúgy ég a gyomrom egy tészta vagy egy főzelék után, mint evés előtt. Ami jól esik az a péksüti, kenyér, de azt meg nem tanácsos enni.

2012. jún. 30. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:

- egyél kenyeret, ha jól esik, krumplit, rizst

- tejtermék (nekem sima, hideg tej sokat segít)

- amit kerülj: citrusfélék, paradicsom, fűszeres, erős ételek


Ezt a savas-lúgos baro.mságot meg jobb lenne elfelejteni. A citrom állítólag lúgos, de én meghalok, annyi gyomorsavat csinál a benne lévő citromsav miatt.

2012. júl. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
okés köszi. Akkor a gyomorsav nem amiatt termelődik, mert túl savasan étkezünk?
2012. júl. 1. 09:04
 3/4 anonim ***** válasza:
igyál salvus vízet
2012. júl. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Egyet értek az elsövel, mindenkinek máshogy reagál a szervezete, ha jol esik a kenyér v zsemle, egyél, ugyse zabálod magad degeszre velük, és igyekezz mindig egy idöben enni naponta mégha csak keveset is, én sok mindent ugyanugy meg tudok enni, csak nagyon kevés fűszerrel főzöm, persze a paradicsomos kaját kerülnöm kell, de a paradicsomot nyersen imádom, és nincs bajom tőle, mint ahogy a narancstól se...Ezt ki kell kísérletezgetni persze csak nagyon óvatosan, ja és a tejet én is ajánlom, akár utolsó étkezés után is!!
2012. szept. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!