Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha eszek bűntudatom van, mit...

Ha eszek bűntudatom van, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Bármit eszek bűntudatom van. Még akkor is ha egy alacsony kcal tartalmú egyszerű szendvicset, bár akkor tudom,hogy mozgással tudom kompenzálni,de ha mondjuk úgy van,hogy beülünk egy gyrosra,vagy pizzára,vagy ebédre császármorzsa van,még nagyobb a bűntudatom. Az utóbbi 1évben fogytam 6kg-ot, de ugyan úgy nézek ki mint +6kg-al csak a mérleg mutat mást. Eléggé elszigetelődtem mert ha hívnak barátaim,hogy menjünk ide-oda vagy 2 napra nyaralni, vagy délután grillezni nem merek elmenni mert "kizökkentene" abból a programból ami arról szól,hogy eszek és mozgok. Olyan 1300 kcal-t eszek és emellett szobabiciklizek 1.5-2 órát. Tudom,hogy ez így rossz,érzem is de most hiába nem tudom eldönteni azt,hogy ne legyen bűntudatom nem tehetek ellene, a rögeszmém állandóan azon gondolkozni mit egyek és mit ne. 17 éves vagyok,nem tudom mit csináljak :(
2012. júl. 3. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolkozz egy kicsit. 1300 kcal mellett ha egy év alatt 6 kilót fogytál, az azt jelenti, h érdemben nem mozogsz.

Ugyanezt támasztja alá az is, hogy nem lettél vékonyabb: nőtt a testzsírszázalékod, így többnek nézel ki, mint amennyi valójában vagy.


Valószínűleg sokkal jobb lenne, ha igenis elmennél grillezni, nyaralni, és ott bicikliznél, röpiznél vagy úsznál egy nagyot a strandon, jobban is éreznéd magad, és jobban is néznél ki!

2012. júl. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Enni kell, fogyás alatt is. Igazából csak az számít, hogy mit és az rég rossz, ha ez miatt nem eszel.

Persze gyros, pizza meg barátai lehet nem tesznek jót :D

2012. júl. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem agyba kellene rendet tenned. Tudom hogy nehéz. De enni kell...

Mindenesetre grat a 6kg-hoz. Csak vigyázz dehogy rámenjen az egészséged meg a barátaid.

2012. júl. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Anorexiás vagy. Kezeltesd magad.
2012. júl. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!