Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 168cm magas vagyok,14 éves és...

168cm magas vagyok,14 éves és 52 kg. Szükségem van diétára?

Figyelt kérdés
Több mint 2 éve ugyan ennyi kg vagyok, változatosan és egészségesen étkezem, táncolok és lovagolok hetente több alkalommal.

2012. júl. 4. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem nincs szükséged semmilyen diétára. Egyél rendesen.

dietetikus

2012. júl. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendben, igazán köszönöm!:) Akkor nem lesz diéta, de az egészséges életmód remélem azért maradhat, mert nagyon élvezem.....!
2012. júl. 4. 12:44
 3/11 anonim ***** válasza:
naná!
2012. júl. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ennyi idösen ilyen voltam én is szuper vagy igy!:)
2012. júl. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. júl. 4. 16:25
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha meg kell kérdezned, akkor igen, szükséged van rá, mert ez azt jelenti, hogy nem vagy elégedett magaddal.
2012. júl. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elégedett vagyok, csak tini. :D
2012. júl. 4. 19:38
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Szóval megvagy elégedve az alakoddal, de azért megkérdezed másoktól, hogy fogynod kell-e? Magaaaaa normális?
2012. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy érdeklődsz efelől, tudtommal a válasz igen. Mindenki van egyszer 14 éves, ezzel jár, ha te nem voltál így, akkor vagy nem tartozol a földi emberek közé, -ami elég sajnálatos- vagy még ezt a kort sem érted el. Az elsőnek több az esélye. Ja, és örvendtem az értékes válaszaidnak, igazán tapintatos és felettébb sokat meríthettem belőle. Sejtem,hogy az első válaszadó is elmúlt 14, de ő legalább választ adott a problémámra pedig dietetikus létére, szerintem minden másnap bombázzák őt ezzel a kérdéssel, mégis segített az ötszázadiknak is.
2012. júl. 4. 19:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan beszélhetsz úgy mint egy Jane Austen által írt könyv megfilmesített változatának a forgatásán lennél statiszta. De, igazából milyen ironikus, ma ért véget a terápiám a pszichológusnál, ugyanis már 3 és fél éve igyekszem kijönni az anorexiából, 13 évesen kezdődött az egész, 160 centisen és 53 kilósan, most pedig 163 centisen és 42 kilósan csak fogom a fejem a hozzád hasonlók láttán(olvasván..).

Mert igazából tipikusan..igen, az igazi tinédzserlány vagy, az idegesítőbb fajtából.

Volt nyolcadik osztályban egy barátnőm, 172 centi volt és az orvosi mérés szerint 51 kg, és minden tesi óra előtti öltözés egy rémálom volt vele.

"Szerinted ez a hasamon itt zsír vagy izom?"

"Istenem már megint kövér vagyok"

"Holnaptól elkezdem a 90 napos diétát."

Szerinted mit csináltak a többiek?

"Jajj, egyértelműen izom, gyönyörű vagy!"

"Dehogyis, nagyon karcsú vagy!"

"Minek diétázol, ne legyél hülye!"

Azaz mit tettek? Etették a trollt, aki a dicséretekből táplálkozott. Én meg csak ültem szótlanul, és ha lekövérezte magát, akkor csak mosolyogtam. Egy idő után előttem már nem kritizálta önmagát, mert rájött, hogy felesleges, mert csak lenézem.

Akkoriban nyolcadik végén már 162 cm és 46-47 kg körül voltam. És igen, én diétáztam. De ezt sosem mondtam el senkinek. Senki nem tudott róla.

"Reggelente nem bírok enni." (hajaj, minden reggel a gyomorkorgásom szólalt meg ébresztőként)

"Csak egészségesen eszek." (igen, végülis az extrudált kenyér egészséges, csak az nem, ha napi 3 db az össz táplálékom)

stb, stb, stb!

A lényeg, hogy én sosem vártam, hogy dicsérjenek, sosem vártam megerősítést semmire. Itt vagy te, karcsú vagy és fiatal, egészséges, és te tisztában vagy ezzel, elégedett vagy, egészséges önkritikád van, de felteszel egy kérdést, miszerint diétáznod kéne-e.

Igazából csak remélni merem, hogy nem vagy-e olyan élőben mint a fent említett régi barátnőm, aki azóta is csak várja a világtól a megerősítéseket.

2012. júl. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!