Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Alacsony a HDL koleszterinem....

Alacsony a HDL koleszterinem. Hogyan növeljem? Lent folyt. Köv.

Figyelt kérdés
A koleszterinem normál (4,2), de a HDL-em 0,49, ami alacsony (0,9-). mindenhol olvasgatok dolgokat, hogy mozgás, stb, ami rendben van, de táplálkozásnál főleg növényi táplálékokról olvasok, hogy azok növelhetik. De hogyan, amikor koleszterin csak az állati eredetű táplálékból származik? Akkor hogyan tudnám növelni a HDL értékemet, ha pl mogyorót, fokhagymát, vagy vörös rizst eszem?? Milyen húst egyek? Vagy pl tojást, tejterméket? A vérzsírom magas (2,8), tehát ezekkel is óvatosan kéne. köszi a válaszokat előre is!

2012. júl. 4. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

A niacin, vagy más másnéven B3 vitamin szintén segít a HDL-koleszterin szint növelésében. Ennek érdekében különösen ajánlott a következő ételek rendszeres fogyasztása: a csirkehús, makréla, pisztráng, lazac, mogyoró és borjúhús.Tanulmányok igazolják a szója kedvező hatásait, melyet a HDL szint emelésével fejt ki. Ezen kívül képes az LDL szintjének csökkentésére is. Fontos tudnunk azonban, hogy a szója kedvező hatása csak hosszabb fogyasztás után, mintegy 3 hónap elteltével jelentkezik.


Étkezések alkalmával, mérsékelt alkohol fogyasztásával szintén növelhetjük a HDL szintjét és segíthetjük az artériák faláról a lerakódások eltávozását. Vörös bor

Még van egy módszer az pedig a fokhagymás citrom.

Nem leszel tőle fokhagyma szagú!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Egy hónapi adag: 30 db. fokhagyma gerezd és 5 közepes citrom. Össze turmixolni, és egy liter vízzel felfőzni. Ki hűlt üvegbe tölteni és a hűtőszekrényben tárolni. Kupak alá folpak. Minden reggel éhgyomorra egy stampedlit 2 dcl. vízben elkeverek és megiszom

2012. júl. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a választ! Én alkoholos fokhagymakivonatot használok, de a citromos kúrát is csináltam, csak nekem égette a gyomrom legutóbb. Kár, hogy a recept úgy van megadva, hogy 5 db citrom, és 30 gerezd fokhagyma, mivel citrom és fokhagyma között van kisebb (bolti) és gigantikus (bio). Legutóbb bioból csináltam, ami sokkal erősebb is volt valószínűleg.


Szóval pl a pulykahús nem növeli a HDL-t? Ha mondjuk vegetáriánus az ember (egy hónapig nem ettem húst, ezért is ment le a koleszterinem) akkor a mogyoró, vagy az olívaolaj hogyan tudja emelni a HDL-t, amikor nincs bennük koleszterin?


Igen, nikotinsav (B3) tablettát is eszem, bár azt csak mostanában kezdtem. Arra volnéák kíváncsi, hogy milyen egyéb húsokban van még magas HDL. Hallottam már a mangalicáról is. És azt még mindig nem értem, hogy növények hogy növelhetik a HDL-t.

2012. júl. 7. 10:29
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, most kezdtem megint halolajat enni, az is jó erre.
2012. júl. 7. 10:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Élelmiszerrel nem lehet befolyásolni a koleszterinszintet számottevően.Vannak emberek,akik vegák,mégis magas a koleszterinjük és vannak hús/zsírevők,akiknek alacsony.A 4,2 koleszterined nem normál,mint ahogyan írod,mert nem lehet ilyen határt húzni,ugyanis minden embernek más és más értékű a koleszterinszintje.Ez éppen olyan,mint pl.ha kimondanánk,hogy csak a 170 cm magas emberek magassága normális a többi abnormális.Koleszterinszint értékben a gyógyszermaffia húzott határt,hát ez egy kolosszális üzlet neki! A koleszterin csökkentők mérgek,mert nem gyógyítanak.Számos szövődményt okoz,az öregkori elbutulástól kezdve a szívhalálig,hosszú a lista.A koleszterin csökkentő nem az okot szünteti meg,tehát nem gyógyít,hanem a koleszterin termelést próbálja elnyomni(több-kevesebb sikerrel),márpedig a gyógyítás akkor lenne sikeres,ha a felborult koleszterin háztartást állítaná vissza.

Minél magasabb a koleszterinünk,annál jobb,mert sejtépítő,öregedésgátló,stb.Ez az egyetlen enzim,amit a szervezet nem tud lebontani,mert nem is akar,hiszen az összes sejtnek szüksége van koleszterinre. Baj akkor van,ha a koleszterin háztartás felborul.Ha az LDL koleszterint elosztjuk a HDL koleszterinnel és hányadosul 2-t kapunk,akkor normális,bármilyen magas legyen is a koleszterinünk.Ellenkező esetben,a koleszterin háztartásunk felborult és az immunológiára kell beutalót kérni,nem pedig lipid szakrendelésre.A koleszterincsökkentőket pedig nem szabad szedni!

A szója a fermentálás közben rendkívül mérgezővé válik,erősen rákkeltő,valamint köztudott,hogy a szója felszívja a földből a nitrogént.Esőerdőket irtanak ki,hogy szóját termeljenek mert szinte nincs olyan élelmiszer,amit ne dúsítanának vele, a csokoládétól a húskészítményekig minden szója már szinte,hatalmas üzlet ez is,ezért hazudják egészségesnek!

2013. dec. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Dr. XY. válasza:

Mennyi az LDL-ed??

A HDL mozgással és a következők fogyasztásával növelhető:

banán, fokhagyma, vöröshagyma, mogyoró, vörös rizs, zab.

A trigliceridnek 2 alá kellene mennie, ezt egyértelműen a zsíros táplálék kerülésével, minimalizálásával tudod elérni.(megj.: tévedés, hogy a lipoproteinek szintje alapvetően a táplálkozásból ered. A lipoproteinek "gyártása" (90 %-ban), akaratunktól függetlenül a májunkban történik. Ez pedig genetika. Ezért megoldatlan az egész kérdés a mai napig......azaz egy magyarorvos-biokémikus megoldotta, de túl nagy az ellenfél (sztatin-gyártók).........(Bővebbet erről priviben, ha e-mailt kapok....az enyém: belabela12345@freemail.hu)

2014. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok,igen,dr.Horváth István orvos biológus professzor feltalálta a felborult koleszterin háztartás gyógyszerét,ám az ellenérdekelt gyógyszermaffia akadályozza a gyártását!

Felesleges privibe írogatni,ez az oldal a közérdekű kérdéseknek és válaszoknak készült,hogy mindenki akit érdekel,hozzá tudjon férni az információkhoz,valamint,hogy ha valaki téves információt ad,a másik ember ezt javítani tudja helyes infóval.Én is kaptam priviben már olyan blődséget,hogy csak a fejemet csóváltam.

2014. márc. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!