Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vegetáriánus étkezés miatt...

A vegetáriánus étkezés miatt legyengülhet az immunrendszer?

Figyelt kérdés
Körülbelül másfél hónapja kezdtem bele, méregtelenítés céljából, hogy nem ettem semmi húst és állati eredetű fehérjét, de minden mást ettem bőven. Ezt egy hónapig elég jól bírtam aztán legyengültem és meg is fáztam, pedig nem szoktam beteg lenni. Ez amiatt lehetett, hogy megváltozott az étkezési szokásom?

2012. júl. 7. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Egy normál méregtelenítés nem ilyen. A vegetáriánus étkezésből hiányozik sok nyomelem (pl a vas.)
2012. júl. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha jól csinálják, akkor nem gyengül le. Gyakoribb, hogy fehérjehiány lép fel, és a szervezet a saját húsát kezdi el fogyasztani. Vegán étrendet elég nehéz kiegyensúlyozottra megcsinálni.

Kérdező, pótold, amit elmulasztottál!

2012. júl. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már ismét visszaálltam a fehérjefogyasztásra és kezd visszajönni az erőm. Úgy látszik ez az étrend nekem nem való. Alapból nem vagyok egy erős testalkatú 157cm és 46 kg-val. A kúra alatt egy kg-t fogytam. 27/N
2012. júl. 9. 08:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Tejtermékeket és tojást sem fogyasztottál?

Nem árt az ilyen akciók előtt mélyebben tanulmányozni a gabonák, zöldségek, gyümölcsök tápanyag és vitamintartalmát. Nem elég egyszerűen csak elhagyni az állati eredetű dolgokat, hanem tisztában kell lenni azzal, hogy milyen ételekből pótolhatjuk ezeket az anyagokat. Normális esetben ha változatosan táplálkozunk, nem gyengül le az immunrendszer, sőt. Ha mégis, az vagy a helytelenül összeválogatott táplálék, vagy felszívódási zavarok miatt alakul ki. Én vegán vagyok, de több vegán és vegetáriánus ismerősöm van, van aki születése óta nem evett húst, mégis egészséges és fitt. Egyedül a B12 vitamin az, amit nem árt pótolni. Minden mást elegendő mennyiségben tartalmaznak a növényi eredetű ételek.

2012. júl. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tejtermékeket és tojást sem ettem. Ettem viszont gyümölcsöket, zöldségeket minden formában, magvakat, ittam gyógyteákat mézzel és citrommal meg sok ásványvizet. Jól laktam ezektől és nagyon jól éreztem magam egy ideig... Lehet,az volt a baj, hogy nem fokozatosan kezdtem el, vagy valami vitamint, ásványi anyagot nem kapott meg a szervezetem amire szükségem lett volna. Talán még felszívódási zavar. Azt honnan lehet megtudni, hogy valakinek felszívódási zavara van-e? Ki vizsgálja ezeket?
2012. júl. 9. 12:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Orvos.
2012. júl. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Antispecista ***** válasza:

Szia!


En mar idestova 10 eve vagyok vegan, elotte par evig vega. nekem siman ment, de masoknal tobb ido lehet az atallas. Keress egy jo taplalkozas szakertot (aki eleg felvilagosult :))

[link]

2012. aug. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!