Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegen milyen lisztet...

Cukorbetegen milyen lisztet használjak? Melyik a jobb? Teljeskiörlésü rozs, tönköly, vagy síma graham?

Figyelt kérdés
Mondjuk a tönköly liszt nem túl olcsó. ezért gondoltam váltani rozsra, vagy grahamra......
2012. júl. 12. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
A legjobb a tk. tönköly liszt. Nagyon jó az összetétele. Ez a legértékesebb liszt,a dietetikus szerint. Én az auchanban szoktam venni, 440 ft. a kilója, egész sokáig elé 1 kg. Ja és sokkal finomabb is mint a többi barnaliszt.
2012. júl. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
itt nincs még auchan. nekem rozslisz ízével sincs semmi bajom. söt jöbban izlik a tönkölynél...
2012. júl. 12. 12:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Cukorbetegként nagyon fontos betartani a CH diétát. Sajnos elég komoly szövődményeket össze lehet szedni. Itt egy diabeteses lap, szerintem érdemes olvasgatni. Itt le van irva az is, hogy hogyan vehet igénybe cukorbeteg adókedvezményt!

[link]


ezt a lapot több betegség esetén is hasznosnak találtuk:

[link]


CH számolással kapcsolatos:

[link]


CH tartalma ételeknek:

[link]


[link] :

Gabonafélék

A gabonafélék, pékáruk alapját a szénhidrátok képezik, vagyis fogyasztásuk mértékkel javasolt (kis mérleg használata!). Nem mindegy persze az sem, hogy a hatalmas választékból, amellyel az üzletekben találkozunk, melyek közül válogatunk. Mindenképpen a rostos, teljes kiőrlésű lisztből készült termékekre essen a választás, hiszen azok emésztése, lebontása több időt vesz igénybe, ezért a vérbe nem egyszerre, hanem fokozatosan jutnak be a lebontott cukormolekulák. Ezt a felszívódási sebességet jobban tudja követni az inzulin hatása is, így a cukormolekulák anélkül, hogy feltorlódnának a vérben – mint például fehér kenyér, fehér zsemle fogyasztását követően –, szépen fokozatosan beépülnek a sejtekbe. Mit válasszunk tehát? Kenyerek, pékáruk közül mindenképpen a rostos változatokat, fehér rizs helyett barnát, a száraztészták közül pedig a durumbúzából készülteket, amilyenek például az olasz tészták is!

2012. júl. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
magával a diétával tisztában vagyok. én konkrétan a liszt fajtájára lennék kíváncsi.
2012. júl. 15. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!