Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért bántanak szelek közel...

Miért bántanak szelek közel fél éve folyamatosan?

Figyelt kérdés

Nem túlzok, éjjel-nappal bárhol legyek és bármit csináljak midig finganom kell és a legnagyobb probléma hogy egyszerűen nem tudom visszatartani.

Persze nem eszek azóta babot, káposztát és semmi puffasztót.

Márciusban kértünk időpontot gasztroenterológiára laktóz érzékenységi vizsgálatra, kaptam is június 26-ra(!). Az eredményt július 31-én tudhatom meg:)

Én itthon próbálok találni valami megoldás rá, idáig sikertelenül. Februárban végig zöldséggel tömtem magam, hátha a sok vitamin segít.. nem jött be. Márciustól a gyerekorvos ajánlására nem eszek semmilyen laktózos terméket(sem tejtermék, se csoki, se chips) még most sem.. szintén nem jött be.

Megittam egy doboz normafloret, egy doboz espumisant és két doboz anaflatot szedtem be. Csak az utóbbi segített valamit, de az is csak úgy ha napi 6szemet vettem be, 3-4 nap után hatott és ha leálltam azonnal visszatértek a tüneteim.

Egyébként mostanában kezdett el fájni a hasam és a gyomrom, de idáig csak a fingás volt a probléma. Illetve egyszer hasmenésem van, egyszer székrekedésem, gondolom ez sem normális.

Ha a kis családomnak megemlítem ezt, azt mondják hogy csak túl sokat képzelek bele a dologba, illetve a diétáimra a válasz: "Mi van, magadat akarod orvosolni?"

Bocsánat hogy ilyen hosszúra sikeredett de kezd ebből nagyon nagyon elegem lenni. Undorító vagyok. A barátaim, osztálytársaim megutáltak emiatt, és meg is értem őket, ki akarna egy bűzbombával együtt lenni?


Szóval azt hiszem nincs problémám a laktózzal. De akkor mi lehet? Most újabban glutén-mentes diétával próbálkozom, hátha.

Tudtok mondani valami ötletet mi lehet a bajom, mit kellene még kipróbálnom?

Előre is köszönöm. 16/L


2012. júl. 16. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Több helytelen hozzáállást is tapasztalhattál a környezeted részéről ezek szerint, de ne törődj velük. A bajodat meg vedd komolyan, mert lehet nagyon komoly oka is (a váltakozó székrekedés-hasmenés komoly baj tünete is lehet, szóval az orvost tájékoztasd az eredményekről, amiket a gasztroenterológián adnak, illetve amiket a diétád során tapasztalsz!)

Az ok lehet valamilyen mikroorganizmus elszaporodása, táplálék allergia, vagy szervi rendellenesség - vagy valamilyen ideges tünet. Ha jól értettem, az első kettő kitapasztalásával kezdtétek, de jó az utolsó kettőbe is belegondolni: volt hasi ultrahangot, vérvételed ennek vizsgálatára? Másik: ért valamilyen komoly stresszhatás?

2012. júl. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A probléma hátterében az is állhat, hogy a hasnyálmirigyed nem termel elég emésztő enzimet. Ezt a gasztron meg tudják állapítani egy cukor terheléses és egy keményítő terheléses vizsgálat eredményeként. Ha kiderül, hogy ez a baj, akkor pótolni kell az enzimet gyógyszer formájában.
2012. júl. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

első válaszoló: tőlem már évek óta nem vettek vért és még hasi ultrahangon sem voltam. Talán majd 31-e után a doki elküld valamilyen vizsgálatra.

És hát a stressz.. a suliba minden nap kétszer másfél órát utazom; aztán az új környezet is megviselt(most voltam 9.-es), mivel egy elég erős gimi, nagyok az elvárások, de nem mindig tudok megfelelni; és az itthoni családi állapot sem felhőtlen, mindig tudnak veszekedni valamin.


második válaszoló: ezen a vizsgálaton voltam 23-án illetve pár nappal utána és még sajnos nincs meg az eredmény.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat

2012. júl. 16. 23:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ne törődj bele ebbe a betegségbe. Most már várd meg türelemmel az eredményt, és az orvos utasításai szerint járjál el. Ne akard magad barkácsolni azzal, hogy hol ezt szedsz be, hol azt. Gondolom az eredmény után valamilyen diétát is kiírnak majd, azt is tartsd be szigorúan. Sok szerencsét, és jó egészséget kívánok neked. majd írd meg az eredményeket.

2012. júl. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!