Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi szintem hánytam, milyen...

Napi szintem hánytam, milyen étrendet ajánlotok, hogy lassan hozzászoktassam a gyomrom az ételekhez?

Figyelt kérdés
Igen Bulimis voltam, napi szinten hánytattam magam és rengeteg egészségtelen dolgot zabáltam be. Előző életemben nagyon odafigyeltem az étkezésre,de depressziómat követően semmi nem érdekelt s bulimiába is estem. 1 hete rendesen étkezem, nem hányok s kezdenek alakülni a dolgaim viszont a sok hányásnak köszönhetően gondolom kigyengűlt az emésztőrendszerem mivel nem akarja a táplálékot megemészteni. Nem eszem sokat, mégis érzem, hogy kínlódig a gyomrom. Mit ajánlotok mit tegyek? Miket egyek? Hogyan szoktassam vissza gyomromat a táplálékok ismeretéhez?
2012. júl. 21. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Könnyen emészthető ételeket, ne nyersen egyél zöldséget hanem főzd meg, gyümölcsöt turmixold le. Sok folyadék is ajánlott mert az gyorsítja az anyagcserét. A levesek nagyon hatékonyak. Ha bulímiás voltál akkor gondolom a súlygyarapodást is el szeretnéd kerülni. Semmiképp nem nehéz ételekkel kezd mert minél tovább van a szervezetben annál több tápanyag szívódik fel.!
2012. júl. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm:)
2012. júl. 21. 22:01
 3/4 anonim ***** válasza:

gyümölcsturmoxok, zöldséglevek, meleg mézes tej, joghurtok, kefírek, túró áttörve, puhább gyümölcs-banán, barack, dinnye, reszelt alma, zabpehely tejbe áztatva, darált dió, mogyoró, mandula müzlihez

puha rozskenyér megkenve sajtkrémmel, sonka, sajt és paradicsom

könnyebb levesek

párolt pulyka, csirkehusi vajaskrumplival, rizzsel

főtt krumpli husival, almakompót

lekvárok, befőttek, kompótok

puffasztott rizszelet

főzelékek

2012. júl. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. júl. 23. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!