Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 1000 kcal elég?

Napi 1000 kcal elég?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, mostanában sokat sportolok, és kb ennyit eszem. Nem túl sok ez? Szeretnék gyorsan elég sokat fogyni. Szeptember elejéig kb mennyit tudnék, ha heti 3*2 órát edzem, és ennyit eszem?
2012. júl. 29. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:

1000 kalória semmire nem elég. 1500 kell ahhoz,hogy a szervezeted jól működjön. Nem írtál súlyt és magasságot.

A neten vannak kalkulátorok,hogy mennyi kalóriára van szükséged a normális anyagcseréhez,a súlytartáshoz,a fogyáshoz vagy a hízáshoz,ezekre keress rá.

Gyorsan elég sokat fogyni ostobaság és veszélyes.A tartós fogyáshoz hónapok kellenek,hogy ne sovány legyél,hanem tónusos és csinos alakod legyen.Ehhez nem elég két hét,nem türelmetlennek kell lenni és éhezni,hanem normálisan és egészségesen csinálni. Szeptember elejéig 3 kiló az egészséges,amit le tudsz adni. Minél türelmetlenebbül csinálod és minél gyorsabban akarsz többet fogyni,annál többet szedsz majd vissza.Ezzel nem lehet játszani,remélem egy 17 évesnek ezt nem kell magyaráznom.

2012. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nem egészséges gyorsan fogyni, de azt hiszem, még kevésbé egészséges a mostani állapotom, ugyanis a 168 centimhez 98 kiló társul, és ez még rosszabb... :( És mindig csak arra tudok gondolni, hogy ha többet eszem, azzal még azt is visszaszedem, amit a sportolással ledolgozok
2012. júl. 29. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit kevés ez a kalóriamennyiség, de ha te ezzel jól érzed magad, és fogysz is, de nem úgy, mint a gyorsvonat, akkor rendben van. Ha nem jól érzed magad, akkor inkább 1200-1500 közöttire térj át.

A fogyási képesség mindenkinél más, tehát ilyen tippet nem tudok mondani.

2012. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 162cm/97kg, 1200-1400 kalóriával fogytam havi 2,5kg-ot. Sport nem volt.
2012. júl. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
de én szeretnék kb 20 kilót 3 hónap alatt leadni
2012. júl. 29. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!