Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Felborult bélflórát helyre...

Felborult bélflórát helyre tudja tenni csak a kefir?

Figyelt kérdés

Kontaminált vékonybél szindrómát állapítottak meg nálam, ami annyit tesz hogy valamilyen fertőzéstől felborult a bélflórám. Fél éve folyamatosan bélgázok gyötörnek (nem szélgörcs, nem puffadás). HA mindennap megiszok egy doboz kefirt (kb. 400-500g), akkor az javíthat a helyzeten? Mennyi idő múlva hatna?


*ez az egész betegség egy laktóz érzékenységi vizsgálaton derült ki, amit egy aszisztens csinált, és egy másik hajtott el engem az eredménnyel, mondván menjek vissza a házi orvoshoz mert a gasztro doki nem tud velem mit kezdeni. Persze a házi doki szabadságon, úgyhogy semmilyen gyógyszert nem ajánlottak még.. ezért próbálkoznék valami alternatívval.



2012. aug. 2. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonló miatt a háziorvos azt mondta, hogy egyek meg minden este egy élőflórás joghurtot, vagy szedjek probiotikumot.
2012. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az is jó lehet,vagy recept nélkül kapható a Normaflore, az is jó lehet. De valaki csak helyettesíti a házidokit, aki tud valamit ajánlani.
2012. aug. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Laktózérzékeny vagy? Akkor kerüld a kefirt, és szedj probiotikumot.
2012. aug. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

neem, nem vagyok laktóz érzékeny (bár először azt hittem) :) csak ezt a 'kontaminált' valamit állapították meg.

Normaflore-ral már próbálkoztam, de semmit nem ért.

Köszönöm a válaszokat

2012. aug. 2. 16:26
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Próbáld ki az Activiát, minden este egyél meg 1 dobozzal, nekem puffadásom és sok savam volt, 2 hét után már nem puffadtam annyira.
2012. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy sem a joghurt, sem a kefír nem segít, már csak azért is, mivel nagyságrendekkel kevesebb élőflóra (ami MINDEGYIK termékben van) található bennük, mint ami a GI rendszernek kell.
2012. aug. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
utolsó akkor mit ajánlanál helyette? kíváncsi vagyok a tapasztalatodra, lehet hogy segítene nekem
2012. aug. 2. 23:38
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Normális, enyhén fűszeres, alkoholt, mesterséges anyagokat lehetőleg kerülő étrendet kell csinálni, kerülni kell a túl hideg vagy forró vizet, és tornázni, jógázni kell. A GI rendszernek van a legnagyobb kapcsolata az idegrendszerrel (az emésztrőrendszernek saját idegrendszere van).
2012. aug. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
szóval azt mondod, hogy ha kiiktatom az életemből a stresszt(megelőzéssel és levezetéssel, sporttal) akkor a panaszaim is enyhülnek?
2012. aug. 3. 21:50
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok esetben igen. De nem vagyok távdiagnoszta, a beteget látni kell :)
2012. aug. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!