Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért ilyen szemét a szervezet...

Miért ilyen szemét a szervezetem? (nagyon kívánom a kaját, de ha sokat eszek akkor érzem, hogy sok neki és mintha nem tenne jót az emésztésemnek)

Figyelt kérdés

úgy indult hogy sok édességet ettem pénteken, majd szombaton,vasárnap is és ahogy felgyülemlett az emésztésem egyre fosabb lett, szó szerint, nem is hasmenés hanem olyan tehénlepény állagú kaki..


és most végre elhatároztam hogy tartok pár nap diétát, de már az első nap tök szar, ma ettem 4 almát, és így este tök éhes vagyok, bármit megennék, de tudom hogy ha megtenném akkor csomó finggal járna, meg mehetnék vécére egyből, szóval tudom hogy akkor nem indulna be a gyógyuló fázis..


18f



2012. aug. 3. 00:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Gyógyul az, ha könnyen emészthető gyümölcsöt eszel. Én pl. napi 10-15 banánt eszem, de csak az érettet szabad, ami már barna pöttyös, mert csak a teljesen érett gyümölcsben vannak lebomolva a tápanyagok egyszerű alkotóelemekké, és ezért nem terhelik az emésztőrendszert. Aztán lehet enni édes szőlőt, dinnyét stb. Minél édesebb, érettebb, annál jobb. Őszibarackot, szilvát csak akkor, ha tutira érett. Sajna a piacon szinte csak éretlen barackok vannak, amik a rekeszekben puhulnak meg, de az nem ugyanaz, mintha a fán érnének be. 2-3000 kalóriát simán össze lehet hozni gyümiből. Vacsira meg mehet zsenge fejes saláta, zellerlevél, lényeg hogy valami zöld zsenge levél legyen. Nagyon sok tápanyagdús növény terem a szabadban is - gyermekláncfű, parlagfű, kövér porcsin, csalán, pásztortáska, sóskaborbolya stb. Mind gyógyító erővel bír. :)
2012. aug. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!