Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ezt hallottam. Van valami...

Ezt hallottam. Van valami értelme?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm 2 hónap alatt 16 kilót fogyott le, és elmondása szerint csak eszik. 3 óránként mindig eszik valamit, na de nem répát meg almát, hanem rendesen. 31 éves és 90 kilóról fogyott le. Sportol is de nem olyan nagy teherrel járó sportot. Állítólag így gyorsította fel az anyagcseréjét.

Érdemes ezt kipróbálnom? Vagy csak hízni fogok tőle?



2012. aug. 11. 10:27
 1/8 Julie S ***** válasza:
Attól függ, mit eszik az ember. A "rendesen" alatt sok mindent lehet érteni. Tök mindegy hány óránként eszik valaki, ha kevés gyorsan felszívódó szénhidrát, viszont helyette sok fehérje és zsír az, amit fogyaszt. Ettől könnyen le lehet fogyni sport nélkül. A fogyáshoz elsősorban úgysem sportra van szükség. Az az egészséghez kell. Ami a fogyás és "súlytartás" kulcsa, az a megfelelő étrend.
2012. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mit kellene ennem, amit nagy mennyiségben is fogyaszthatok és nem hízok tőle annyira(vagyis amivel elérhetem azt, mint Ő)?
2012. aug. 11. 12:58
 3/8 anonim ***** válasza:

SPORT IS KELL!! Mert anélkül olyan keveset ehetnél csak (hogy kalóriadeficitben maradj, ugyanis így lehet fogyni), hogy az egyáltalán nem jó, aztán ha újra egy picit többet eszel már is megy zsírba.

Szálkásító diéta kell és heti 3-4x 40-50perc aerob mozgás ami lehet kocogás vagy bicikli pl.

Ezt töltsd le és olvasd el, az alapok az edzésről és a táplálkozásról benne vannak:

[link]


Még egy dolog, hogy 2hónap alatt 4-8kg-ot lehet jól fogyni, ha több megy le az bizony izom és akkor a végén nem lesz jó alakod, ha nincs izom. Heti 0,5-1kg a normális fogyás tempója.

Olyan meg nincs, hogy valamilyen étel, vagy például a fehérje fogyaszt. A megfelelő étrend és mozgás fogyaszt.

2012. aug. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Julie S ***** válasza:

csakii1, az az étrend, ami mellett mozgás nélkül nem fogy egy túlsúllyal rendelkező ember, az egyszerűen nem megfelelő. A sport fontos és segít gyorsítani a fogyást, illetve segít kialakítani az ideális izomzatot. De nem "feltétlenül" szükséges az ideális súly eléréséhez.


Nagyobb százalékban zsíron és fehérjén alapuló étrenddel sokkal könnyebb fogyni, mint olyannal, ami sok szénhidrátot tartalmaz. Egyik sem "fogyaszt", de amíg az előbbiekből a kevesebb tovább ellát energiával, addig az utóbbiból akármennyit eszünk, hamar éhesek leszünk újból. Persze, lehet a szénhidrátot a sporthoz igazítani, de aki nem sportol, vagy nem sportol annyit, annál nem kell erőltetni.


A fogyás üteme pedig egyénileg változó. Szerintem megfelelő étrend mellett nem kell és nem is lehet szabályozni. Rólam is leugrott 10 kiló másfél hónap alatt, utána meg szépen belassult a folyamat, pedig tök ugyanúgy ettem. (És nem is a fogyás volt a célom, az csak mellékesen jött.)



Kérdező, az, hogy mit ehetsz, azt neked kell kitapasztalnod. Én azt ajánlanám, hogy nézz utána a paleolit étrendnek és úgy, vagy ahhoz hasonló módon étkezz. De egyáltalán nem biztos, hogy te ugyanolyan gyorsan fogsz fogyni bármilyen módszerrel is, mint az ismerősöd. És nem a fogyás gyorsasága számít, meg nem a vékonyság, hanem az egészség. Az pedig nőknél jár egy kevés testzsírral, mert ugye sok nő szeret(ne) túlzásba esni, az viszont a ciklusuk leállásához vezet. Ha nő vagy, kedves kérdező, akkor ezt vedd figyelembe. :)


Szóval azért hajrá mozgás és sport, de túlsúllyal nem olyan élvezetes és lesérülni is könnyebb úgy.

2012. aug. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De, mert például egy 70kg-os embernél már 210g fehérje, 140-210g szénhidrátos étrendnél a megfelelő mozgás mellett már beindulhat a fogyás, ha meg nem akkor stagnál vagy esetleg hízik is. Tudod ez azért van, mert ha mozogsz akkor több energiát használsz fel, mint ha nem. Szóval ugyanaz az étrend ami egy nem sportoló embernél nem hatásos, egy sportolónál lehet az. Megfelelő mennyiségü telítetlen zsír is szükséges de szénhidrát is, mert ha azt nem eszik akkor egy zombi lesz (lsd. testépítők versenyfelkészülés előtti nulla szénhidrátos állapotát, zombik).

Fogyás szempontjából az étrend a legfontosabb az igaz (izomépítés szempontjából is amúgy), de a sport is fontos.

Napi 3g/testtömegkg fehérje (izomvesztés elkerülése érdekében) és 1-3g/testtömegkg szénhidrátos (ezt kikell tapasztalni, hogy mennyinél fogysz 0,5-1kg között (és igen ez a normális, több éve vagyok a szakmában, csak tudom :)) és úgy alakítani) étrend mellett, minőségi tápanyagokkal biztos a fogyás (ha nincs semmi betegség vagy hasonló). Az első egy-két héten lemehet több, ugyanis a glikogén raktárak is kiürülnek valamennyire és az általuk megkötött vízből is vesztesz.

Nálad valószínüleg az izomvesztés miatt sikerült a másfél hónap alatti 10kg.

2012. aug. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem olvastam vegig a kommenteket, ugyhogy lehet olyat irok amit mar masok is elottem. Tehat a kerdes, hogy mennyit eszel egy nap osszesen. Lehet ezt 6 reszre elosztani, en is ugy szoktam enni. Viszont osszessegeben a kerdes, hogy kevesebbet eszel-e mint amennyi energiara szuksege van a szervezetednek? Mert a fogyas az csak igy lehetseges. A masik dolog, hogy mivel az ismerosod eleve 90 kilo volt, igy raadasul ferfi letere az energiafelhasznalasa sem kicsi. Mellesleg eseteben a kerdes, hogy mennyit evett ahhoz kepest mint azelott? Tehat ha te lany vagy vagy kisebb tomegu ferfi, akkor eloszor szamold ki a kaloriaigenyedet. Majd szamold ki mennyit szeretnel fogyni, es oszd el a napi megengedett tapanyagmennyiseget 5- 6 reszre. Igy fogsz fogyni. Itt szamold ki: [link]

A mozgas pedig segit meg tobb energiat felhasznalni. Tehat vigyazz masok modszere lehet neked nem pont jo!

2012. aug. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Julie S ***** válasza:

Na, pont erről van szó. Ha sportol valaki, akkor több energia kell. De ha nem, vagy csak alkalmanként, akkor nem. És sajnos ez a két utóbbi az alap legtöbbeknél. Az étrendet meg az ember megszokott életéhez jobb alakítani. Ha aztán valóban elkezd rendszeresen sportolni az illető, akkor kell emelni a mennyiségeket. És muszáj is lesz, különben nem fogja bírni. De a nagy lelkesedés sokszor alábbhagy, mert nincs mindenkinek kedve és ideje olyan komolyan sportolni.


A drasztikus és hirtelen szénhidrátmegvonás az bizony nem kellemes. :) Ha a szervezet hozzá van szokva egy bizonyos mennyiséghez, akkor ennek a csökkenése eleinte kellemetlen tünetekkel jár. De amint megszokja az ember, utána helyreáll a rend. Átlagembernél mindenképp. Sportolókhoz nem tudok hozzászólni, mert én csak amolyan hobbi sportoló vagyok - itthon, saját testsúlyos gyakorlatokkal. Meg azzal az elvvel, hogy ha éhes vagyok, eszem. :)


Az izomvesztés nálam valószínű, mert eleinte nyeszlettebb voltam, mint most. Pedig a mérleg ugyanannyit mutat. De szabályozni nem lehetett. Rengeteget ettem, de a gabonamentesség és a mérsékelt cukorfogyasztás ezt eredményezte. Pedig még rizst is sokáig ettem, mert kellett a sok szénhidrátról való leálláshoz a fokozatosság, és az legalább gluten-free. :)

2012. aug. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

Igen, lány vagyok; az ismerősöm (mennyiségileg legalábbis) többet eszik; egy nap körülbelül 3-4x táplálkozom és néha futni járok ki, 20-30 perceket. Maximum heti 1x, szóval nem komolyan.

2012. aug. 11. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!