Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha sok a gyomorsavam, és...

Ha sok a gyomorsavam, és ettől puffadok is időnként, segíthet a lúgosító tea? Tudja csökkenteni a szervezetem savasságát?

Figyelt kérdés

#gyomorsav #puffadás #sav #lúgosító tea
2012. aug. 30. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha csak néha jön elő, például bizonyos ételek fogyasztása után, akkor ajánlatos azokat az ételeket kerülni, amik sok savat csinálnak. De ilyenkor bármelyik savra kapható vény nélküli gyógyszer is segíthet.

Ha folyamatos, tehát nagyon sűrűn van, akkor pedig érdemes egy gasztroenterológushoz is elmenni. Nekem is folyton savam volt, de később állandóan hányingerem volt, fél éjszakákat végighánytam és görcsölt is a hasam, akkor engem elküldtek. És kiderült, hogy refluxom van, így már több, mint 1 éve rendszeresen savlekötőt szedek.

Amúgy a lúgosítók is jók. Csak nem biztos, hogy végleg megoldják a problémát.

2012. aug. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A GYOMORSAV NEM A SZERVEZET SAVASSÁGA HANEM SOK GYOMORSAV KÉPZŐDÉSE!!!
2012. aug. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fehér akác és fehér árvacsalán tea biztos,hogy segít,nézz utána neten:

[link]

Lúgos vízből pár korty is segíthet.

2012. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek!


Igen, tisztában vagyok vele, hogy a sok gyomorsav nem egyenlő a savasodással, de a vizeletvizsgálat alapján kissé savas a szervezetem ph-ja, ezért kérdeztem, csak lehet, rosszul fogalmaztam, elnézést.

Ment a zöld kéz mindenkinek! :)

2012. szept. 3. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!