Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Emberek, mik ezek az újonnan...

Emberek, mik ezek az újonnan bevezetett mértékegységet? (egy tál, egy pohár, egy falat stb)

Figyelt kérdés

Arra gondolok, mikor valaki kiír ide egy kérdést, és azt várja, hogy mondjuk meg, mennyi a kalória egy tál gulyáslevesben, meg három szelet kenyérben. Ja, az okosabbik még igyekszik pontos lenni, ezért azt írja, hogy közepes méretű a szelet. Beszarok...


Komolyan, hogyan nem jut el valaki arra az értelmi szintre, hogy rájöjjön, hogy a kalóriatartalom nem az étel megnevezésétől, hanem a hozzávalóktól függ? Hogy gondolhatja valaki azt, hogy minden húsleves egyforma? Mi van, ha Béla sok hússal szereti, Józsi meg inkább sok tésztával?


Meg mikor mondják hogy "egy bögre kakaó"... Mekkora bögre? Csakmert lehet hogy te kis másféldeciseket használsz, de nálam nincs félliteresnél kisebb...


2012. aug. 31. 07:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon igazad van, de sokan nem képesek felfogni, hogy egy étel megnevezése NEM recept (pontos hozzávalókkal meg - hivatalos - mértékegységekben megadott mennyiségekkel), és a tál, tányér, szelet stb. minden embernél más mennyiséget jelent.

De akinek csak ennyire telik az eszéböl, azt soha nem tudod meggyözni arról, hogy igy semmi értleme kérdezni.

2012. aug. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jah... ennyi erővel ha főzök valamit, és elnevezem húslevesnek, automatikusan beáll a kalóriatartalma 2000re, amint kimondom a varázsszót? :D
2012. aug. 31. 08:05
 3/4 anonim ***** válasza:
42%
szerintem már a kalóriaszámolgatás is hülyeség... a CH-t meg a fehérjét kéne számolni grammra, annak még értelme is van. annyira nevetségesek az olyan kérdések hogy hány kalória 1 zsíroskenyér meg 3gombóc fagyi... totálisan mindegy, mert 1, ha diétázol akkor ne zabálj ilyet 2, ha meg mégis, akkor meg édesmindegy, hogy hány kcal, mert már el van cseszve az a nap kajálásilag :D
2012. aug. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Full igaz. Én egyébként sem számoltam soha a kalóriát. Tudtam hogy mennyi fehérjére szénhidrátra és zsírra van szükségem, és bevittem jóminőségű egészséges ételekből. Hogy ez összesen mennyi kalória volt, azt nem leszarom?
2012. aug. 31. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!