Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Üdv! Va laki tud na mondani...

Zoli... kérdése:

Üdv! Va laki tud na mondani nekem olyan boltot vagy honlapot ahol elég jó minőségű fehérjét lehet kapni 5000-ért 2 kg vagy 10000 Ft-ért 4 kg?

Figyelt kérdés
amilyen árakat én néztem a neten az egyszerűen hallatlan :D

2012. szept. 1. 17:14
 1/2 anonim válasza:

Ha több hónapit veszel egyszerre akkor ennyire jön ki...

.. csak hát akkor egy ízt eszel több hónapig..

2012. szept. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is azt kellene tisztázni mit nevezünk jó minőségű proteinnek? Majd pedig ez valóban 2kg 5.000Ft-ért megvásárolható?


A minőségi protein alapja a whey, ezen belül jó lenne ha hidrolizátumot is tartalmazna. Így a BV - biológiai értéke - igen magas. A biológiai érték azt mutatja, hogy minden aminosav, amire a testünknek szüksége van benne van, illetve a felszívódása szinte tökéletes. A protein minőségét mutatja, hogy az aminoprofil alapján mennyi benne a BCAA. Amennyiben hozzáadott BCAA, L-leucin, vitamin komplexet, emésztő enzimeket is tartalmaz akkor az már szinte a profi szintet súrolja.


Az utolsó szempont amire az utóbbi időben még jobban figyelni kell, mivel a minőségi alapanyagok ára állandóan emelkedik, hogy a gyártó cég abban a proteinben cukrot szénhidrátot tesz-e? Sajnos ez utóbbi tendencia kezd nőni. Azért, hogy a proteinek árát csökkentség vagy alacsonyan tarthassák két megoldás létezik, vagy hozzáadott cukorforrásokat tesznek, vagy csökkentik a whey alapaanyagot, és növelik az igen olcsó alapanyagok(szója, búza, borso) hozzáaádást. Sőt mindkét megoldást egyszerre is alkalmazzák. Természetesen valóban olcsó, akár 10.000Ft/4kg árért is vehetünk proteint.


De ez vajon megéri?


Ez például egy profi minőségi protein:

[link]

2012. szept. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!