Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rettentően idegesít, hogy...

Rettentően idegesít, hogy egyfolytában éhes vagyok. Tud erre valaki megoldást? (lent a részletek)

Figyelt kérdés

Az a gondom, ami már nagyon az idegeimre megy, hogy nagyon hamar éhes leszek. megebédelek, és rá 2-3 órára mármegint éhes vagyok, és nemelég csak egy csoki, vagy egy nápolyi, rendes étkezésre van szükségem. És ez így megy egész nap. Én nemtudok egyszerre nagyon sokan enni, de azért nem is eszek madár adagokat. És ez szörnyen idegesítő, hogy ha ebéd után elmegyek valahova, szinte biztos hogy útközben bekell ugranom egy mcdrive-ba, mert éhes leszek. És én nem bírom azt az állapotot, ha éhes vagyok, a hasam felpuffad, előbb utóbb fájni is kezd, súlyosabb esetben, ah sokáig nem tudok enni, kezem lábam hideg lesz, és félig már rosszul is vagyok.

Lehet ezellen tenni valamit? Azonkívül, hogy hordjak a táskámban szendvicseket?


2009. júl. 28. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elöször azt kellene tudni, hogy mit eszel, ami utánujra éhes vagy. Könnyen lehet, hogy nem megfelelö élelmiszereket eszel - pl. a csoki vagy nápolyi nem jó éhség ellen, mert ugyan rövi idöre jóllakat, de utánna annál éhesebb leszel.

Általában tanácsosabb az ilyen közbeni evésekre nyers zöldségféléket, gyümölcsöket enni, kevésbé kalóradús és jobban is laktat.

2009. júl. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
sikeresen beállítottad a szervezeted a folyamatos étkezésekkel hogy sokkal több gyomorsavat termeljen, ezért érzed magad éhesnek állandóan. meg aztán figyelj csak nem mekibe kéne járni mert ku**ára nem ott fogsz jóllakni, üres kalóriákkal, talán valami normálisabb ételt kéne enned. a megoldás pedig nem is olyan nehéz nyugi: ki kell bírnod. olyan nincs hogy rosszul leszel ha nem eszel, ahol meg van szabva a napi háromszori étkezés hogy bírják ki? beállítottság kérdése az egész. az elején kicsit rossz de megszokod és nem leszel éhes. van aki szerint a napi 3, más szerint a napi 5 étkezés az ideális. és megjegyzem halkan hogy más embernek sincs állandóan jóllakottság érzése ha erre vágysz állandóan.
2009. júl. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

otthon ebédelek, rendes ebédet. változatosat.

és mégcsak kövér sem vagyok 165 centihez csak 50 kilo.

mekibe meg azért járok, mert gyors, és legalább addig csökkenti az éhségem, amíg haza nem érek, ahol rendes kaját ehetek.

és én tényleg rosszul leszek, ha nagyon sokáig nem eszem, néha ráz a hideg is, hasam baromira fáj, egyfolytában korog, stb.

a nápolyikat, csokikat csak azért írtam, mert azt szoktam vinni magammal, hamár az összes pénzem mekire költöttem :D h legalább a közérzetem ne legyen rossz, ha valahol vagyok, de nemtudok enni,

2009. júl. 28. 20:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Valoszinüleg tul gyors az anyagcsered. Azzal nincs gond, hogy többször eszel kicsit, viszon a mcdriv kaja nagyon nem jo valasztas. Legyen harom rendes etkezesed, aminek megadod a modjat. Nem kell, hogy zabalj, de ezek legyenek, olyan igazi, melleülös etkezesek. Ettöl jobban tudatosul benned valahogy, hogy ettel. Reggelire egyel a legtöbbet, vacsira pedig a legkevesebbet. Köztes idöben fogyassz gyümölcsöt, es zöldseget, es magvakat. Nekem bejön. Ha ehes vagyok mogyorot, meg mandulat ragcsalok, elfer a taskamban, es barmikor bekaphatok egy ket szemet. Mellesleg ezek valoban laktatnak is. Midezek mellet, remgeteg folyadekot igyal, mert a folyadek is telit, pl: az ebedeben mindig legyen elsö fogas leves, aztan masodik. Ha igy eszel, elkerülheted az ehsegrohamokat, es az egeszsegedre sem lesz karos.
2009. júl. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én tudnék, de nem merem leírni, mert túl durva lenne. Azért megpróbálkozok egy finomított verzióval. Alapvetően két oka lehet ennek a folytonos éhségnek:


Az egyik, ami a korodból ítélve valószínűbb, hogy beképzeled ezt a nagy éhséget, meg a vele járó szenvedést, mert sosem voltál még kitéve semmi komolyabb fizikai megpróbáltatásnak, ezért túldimenzionálod a szervezeted kisebb jelzéseit. Megoldás (pl.): irány egy hosszú hegyi túra kaja nélkül, ahonnan félúton nem lehet visszafordulni. És látni fogod, hogy ezt is túlélted. Ehhez képest majd eltörpül az, hogy korábban egy-két óráig nem jutottál kajához. De mondom, ezt durvábban is el lehet képzelni... Esetleg finomabban is, de a lényeg az, hogy állj a sarkadra, és kényszerítsd rá magad, hogy igenis nem eszel össze-vissza.


A másik ok speciel a cukorbetegség. Ez a legtöbb embernél 40-50 körül kezdődik, de végül is bármikor kialakulhat. Ilyenkor van ez az állandó kényszeres éhségérzet. Ha gondolod, esetleg egy vércukormérést megér a dolog. Talán más szervi ok is állhat a háttérben, úgy hogy ha se az első, se a második megoldásom nem jó (aminek kicsi az esélye), akkor a harmadik egy átfogóbb kivizsgálás lenne.

2009. júl. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

vki írta h a koromból kifolyólag...a koromat nemírtam meg, 24 éves vagyok.

amit előttem szóló írt h induljak el egy hegyi túrára kaja nélkül....értem én h mit akarsz mondani, dc kérdezem én, h mért érezzem magamat rosszul minden nap, mikor akár jól is érezhetném (ha ehetnék:S)


most voltam vérvételen, nem ezért, de teljes vérkép volt, ott elvileg semmi baj nem ütközött ki.

a cukorbetegségre már énis gondoltam, csak az a baj h a többi tünetei egyáltalán nem igazak rám...

2009. júl. 28. 20:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Látod, milyen jó emberismerő vagyok? Már a kérdésből is tudtam a korodat. Hát ha jó a vérkép, és ugye benne a vércukor is, akkor valószínűleg nincs nagy baj testileg, de talán lelkileg nagyobb. Ne foglalkozz ezekkel a rossz érzésekkel meg szenvedésekkel, menj és csináld a dolgodat kaja nélkül, és csak rendszeres időközönként, napi 3-szor egyél. Meglátod, nem fogsz fejre állni, egyszerűen nem történik semmi, és rendeződik ez a dolog. Örülök, hogy megértetted ezt a hegyi túrás dolgot, tényleg csak jót akartam vele. Az a baj a mai generációkkal (persze te nem tehetsz róla), hogy nem ismerik a testüket, sose voltak még igazán éhesek, szomjasak, sose fáztak igazán, és így pánikba esnek semmiségektől. Nem akarom én a régi szenvedéseket visszahozni, de ez is kell ahhoz, hogy tudd, mi micsoda. Mert hát az is röhej, ha valaki pánikba esik, mert nincs a zsebében mondjuk nápolyi. Legalább elméletben nézz utána a neten, hogy meddig bírja egy ember éhen meg szomjan. Hátha ez is segít.
2009. júl. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem emitt egyáltalán ne aggódj, ha nem vagy hízékony, inkább rülj neki! én például imádok enni, csak nem tehetem annyiszor, ahányszor csak akarom ( meg nem azt, és annyit), mert meghíznék. nem tudod véletlenül, h te h csinálod, h nem hízol??
2009. júl. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

sajnos nemtudom h hogy nem hízom:) én mindenféléket összeeszem, a mekis kajától kezdve a zöldségeket, csipszet, kólát, csokit, zsíros ételeket, egyszerűen mindent.

sztem egyrészt azért, mert kis adagokat eszem (ezért is vagyok éhes minden 2. órában) és nem reggelizem.


de megfogadom itt mások tanácsát, elkezdek reggelizni, kiadósan, és az hátha segít.

2009. júl. 31. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!