Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen ez az étrend, egészsége...

Milyen ez az étrend, egészséges? Azt mondják nem elég, de én még nem mozgom annyit hogy ennél többet egyek meg nem is kívánom?

Figyelt kérdés

Reggeli:

kávé cukor nélkül sok tejjel - heti ca. 3x édesítővel

sima zabkása kb. 2-4 kis maroknyi tejjel felöntve

egy nagy pohár ca. 3 deci 100% hozáadott cukor nélküli narancslé


vagy a zabkása helyett:

1 tojásból rántotta, bacon, 2 közepes paradicsom


Ebéd:

vmi hús, általában csirke, vagy marha esetleg hal, kb. 2-3 deka ha jól tudom

3 közepes paradicsom sózva

light majonéz - ez tudom hogy nem jó, majd ha otthon leszek csinálok házit

esetleg worchester szósz

a köret lehet pari helyett saláta, cékla, borsó, bébirépa - ezek közös variációja

ital: 2 dl light kóla


vacsora:

sima zabkása kb. 2-4 maroknyi tejjel felöntve

ital: kb. 2 dl light kóla vagy 3 dl narancslé


Napközben: vizet iszom


A narancslevel általában jobban favorizálom a colánál.


Édesség: Lindt feketecsoki narancsdarabokkal, vagy reggel ahogy felkelek vagy ebéd után 2 nagy kocka - ezek nagyobbak mint a sima csokik, de ez nem minden nap

meg édességnek esetleg még óriás pöttyöst ha otthon vagyok, de itt nem lehet kapni


Tehát overall kerülöm a cukrot, a kolához még köt a függőségem, csokiból az étet szeretem, a cukros tejcsokitól rosszul leszek. A light majonéz se a legjobb.


Egyesek azt mondják, hogy nem eszem eleget. De mit? Eszem húst, eszem zöldséget, nekem nem kell a xar porlevesük, meg vízfelöntős poros tésztájuk.

Ettem ilyeneket tiniként, de ezzel az étkezéssel amit most csinálok sokkal jobban érzem magam, a hormonzavaros kilókat is sikerült ledobni és már csak edzenem kell elkezdeni hogy újra csinos legyek.


Vagy én vagyok hülye és ez amit eszem tényleg nem egészséges?

Ha otthon leszek tudok több variációt is csinálni az ebédre, de most dolgozom...



2012. szept. 6. 11:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

jah, zabkásába mehet málna, banán,

eszem még néha- sajna nem elégszer barackot

2012. szept. 6. 11:32
 2/12 anonim ***** válasza:

Ezzel kikészited a szervezeted,ez édeskevés.

Nem eszel semmi igazán táplálót.

2012. szept. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A reggeli szerintem kb. oké, viszont kéne tízóraiznod pl. gyümölcsöt, nyers zöldséget. Vagy kicsit többet reggelizni.


Ebédre 2-3 deka hús????? Egy normális adag, még a fogyisban is 8-10 deka!!! Egyáltalán hogy lehet elkészíteni 2 deka húst??? Az egy ujjnyi darab.


A vacsora is gáz, megint zabkása, ez nem változatos így. Nagyon rossz az étrended.

2012. szept. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

sima zabkása kb. 2-4 maroknyi tejjel felöntve


Ezt nem tudom értelmezni, marokkal méred a tejet, vagy mi van?


Az egész étrended borzasztó, tönkreteszed vele magad. Azért nem kívánsz többet, mert összeszűkült a gyomrod ettől. A szervezetet ettől még kívánná, és hosszú távon teljesen ki fogsz készülni. Baromi egészségtelen, amit csinálsz magaddal. Ne a hülye divatmagazinokra meg netes marhaságokra hallgass, hanem inkább egy normális dietetikussal beszélj, majd ő megmondja, hogyan kell normálisan táplálkozni!

2012. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Szerintem:

reggeli jó

tízórai hiányzik, pl 1 db alma

ebédre 10dkg hús legyen, a zöldség köretnek jó, de tényleg variáld, ne mindig ugyanazt és vezesd be az étrendedbe a barna rizst is köretként heti kb 2-3x

uzsonna hiányzik pl egy alma vagy valamilyen olajosmag kis marékkal pl mandula, mogyoró

vacsora kevés, 10 dkg hús + zöldség lenne jó, húst túróval is helyettesítheted vagy alacsony zsírtalmú sajttal (kell itt is a fehérje)

A hasznos zsírok totál hiányoznak abból amit leírtál, pedig kell. Egy része mehet az olajosmagvakból (ezek rengeteg vitamint is tartalmaznak ám!!!) főzéskor pedig használj olivaolajat, reggeli zabot keverd egy kevés lenmaggal, vagy lenmagolajjal.

2012. szept. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A lenmag segíti is az emésztést, gyorsítja a bélmozgásokat, így kitűnő eledel! Előző nagyon jót mondott!
2012. szept. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nagyon nem jó, szinte minden szükséges tápanyag a nullához közelít. Szénhidrátok is totál hiányoznak. Legalább ebéd mellé egyél rizst vagy krumplit.
2012. szept. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ugh köszi a válaszokat, nem gondoltam volna hogy tényleg ilyen vacaknak számít, mert tök jól érzem magam :D


Nem divatmagazinokból szedtem,a zabkását húgom ette anno - de nem így simán tejjel hanem rendesen elkészítva- és én most nagyon megszerettem és tök jó gyümölccsel enni, már nem is szeretem az édes müzliket.

Jah és nem marokkal mérem, csak tudod valahogy meg kellett adnom hogy kb. mennyit eszem okoska...


A szénhidrátokat nem szeretem... még talán a krumplipürét igen.

De igazatok van, hogy azért kéne enni...:S


A magvak jó ötlet azokat amúgy is szeretem.


A hús akkor tuti több, nem 2-3 deka, ha az egy ujjnyi darab :D


Köszi az ötleteket, megpróbálom átvariálni az ételeket, túrót mondták hogy be lehet itt is szerezni, azt amúgy is szeretem :)

2012. szept. 6. 17:42
 9/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld kéz!

És köszönöm a válaszokat.


Akkor mielőtt elkezdek edzeni átnyálazok pár oldalt, nem akarok elájulni futás közben :D

2012. szept. 6. 17:45
 10/12 A kérdező kommentje:

megnéztem a konyhamérleget...

ez szerintem tök dilis, pl. 100 gramm csokira kiírja hogy 0: 3.2

lehet hogy nem garmmban mér, hiába hogy az van ráírva?

nem az enyém, a tulaj meg dilis - szó szerint- és nem szereti ha hozzáérnek szóval nem kérdezem meg tőle hogy működik, mert még előidézek egy újabb dührohamot nála... xD

2012. szept. 6. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!