Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékeny vagyok,100%-ban...

Laktózérzékeny vagyok,100%-ban kerülöm a laktóz tartalmú ételeket de mégis az étkezések után görcsölök és hasmenésem is lesz, Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2012. okt. 16. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy másra is érzékeny vagy és nem tudsz róla? Én lisztérzékeny vagyok, ennek is hasonló tünetei vannak, meg még sok más ételallergiának.
2012. okt. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, ugyanis sokszor hiába nem eszem tejet mégis rosszul leszek, pont ugyanígy (görcsölés, hasmenés). Pl. amikor megettem egy tál tésztát.
2012. okt. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
születésemkor tej tojás és lisztérzékeny voltam de azt kinőttem most 18 éves vagyok kb 1 éve jött ki a laktózérzékenység
2012. okt. 16. 20:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Aki laktózérzékeny, nektek néztek lisztérzékenységet? Mert mikor én voltam vizsgálaton (laktóz gyanúval), akkor mondták, hogy megnézik a lisztérzékenységet is, mert előfordul bizony, hogy mindkettő van... :(
2012. okt. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, hogy hogyan működik kis korban, de elvileg a lisztérzékenységet nem lehet kinőni. Én is tejcukorérzékeny voltam kiskoromban és azt én is kinőttem. És hallottam néhány embertől, hogy kiskorában próbálkoztak olyannal, hogy fokozatosan adagolták a glutént.. Szerintem vizsgáltasd ki magad, ha ez már hosszú ideje fenn áll, mert nekünk, akiknek van valamilyen ételallergiája, esélyes, hogy idővel egy újabb is kialakul, sajnos.
2012. okt. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ne szomorkodjunk, hallottam olyanról is, aki egyszerre húsz-féle dologra volt allergiás.. Szerencsére mi még ott nem tartunk.:D
2012. okt. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerezz be olyan enzimet ami a tejtermékeket segít emészteni, amellett ehetsz, ihatsz tejtermékeket.
2012. okt. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Az a vicc, hogy nálam hol megjelenik, hol pedig semmi jelét nem mutatja a laktóz érzékenységem, de a tésztával is így van.
2012. okt. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem ugyan ez volt. Elhagytam a tejet, a laktózos ételeket, és ugyan úgy ment a hasam iszonyatos görcsökkel. Aztán elmentem egy magánorvoshoz, ott kiderült, hogy elég komoly refluxom van, az okozza az összes panaszt. Ha sok a savad, akkor a gyomrod és a beleid is elsavasodnak, besokallnak, és próbálják a sok savat, és a savat okozó ételt kilökni, csak a sok gáz, ami ilyenkor pluszba még termelődik odavág elég rendesen a bélrendszerednek, ezek okozzák a görcsöt. Menj el gyomortükrözésre. Ne igyál kávét, ne kajálj egyszerre sokat, ne egyél sok cukrot, vagy cukros ételt.
2020. aug. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!