Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Erős gyomorfájdalom. Mintha...

Erős gyomorfájdalom. Mintha ráléptek volna. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nem túl gyakran de havonta többször érzem ezt. Nagyjából szülés után kezdődőtt, de a terhességem végefelé is előfordult egyszer. Általában este szokott előjönni, és enyhe gyomorégéssel és tompa fájdalommal kezdődik és egyre erősődik. Nem görcsöl, hanem erős nyomó érzés. Mintha fel lenne puffadva a gyomrom. Nem tudok olyankor se ülni se állni, se feküdni se sehogy sem jó. Néha kisugárzik a hátamba is. Van hogy fél óráig, de mostanában egyre erőssebb a fájdalom ilyenkor és órákig is eltart. Legutóbb már annyira erős volt a fájdalom hogy hánytam is. Utána könnyebb lett kicsit, de nem múlt el, majd egy órára rá megint elhánytam magam és utána kezdett jobb lenni. De ilyen előszőr fordult elő. Eddig mindig magától enyhült, büfögésre, vagy pukizásra, wc-zérse kicsit enyhülni szokott. De mégsem a beleimben érzem hanem határozottan a gyomromban.
2009. aug. 8. 17:08
 1/3 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál ő refluxal elküldött kivizsgálásra. De savat nem érzek, és nem jön fel a torkomba mint a refluxnál. Inkább puffadás szerű érzés.

A kivizsgálásra ne jutottam el , a pici mellett nem tudok órákig sorba állni.

2009. aug. 8. 17:10
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát pedig ez reflux lesz. Szoptatsz még? Nem tudom, hogy a Quamatelt lehet -e szoptatás mellett szedni, ennek néz utána. Reggel 1 et vegyél be 1 hónapon keresztül. Kerüld a szénsavas, paradicsomos(főtt) ételeket.
2009. aug. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
tényleg refluxnak tűnik. savlekötőt lehet rá szedni. amikkel az a probléma, hogyha vény nélkül kaphatót veszel, az nem ér semmit, ha pedig orvoshoz fordulsz nagy valószínűséggel első mondata az lesz hogy: irány a gyomortükrözés.
2009. aug. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!