Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha minőségileg nem éhezik a...

Ha minőségileg nem éhezik a szervezet, akkor mennyiségileg sem fog?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha tabletták vagy valami paszta formájában vennénk magunkhoz minden tápanyagot, sűrítve, amire csak szükségünk van, akkor nem éreznénk éhséget? Hozzászokna az emésztőrendszerünk ahhoz, hogy kevesebb anyagot kell feldolgozni (viszont annak majdnem 100%-a beépülne), és kevesebb gyomorsav is termelődne? Éreznénk-e éhséget, ha ugyan kevés lenne a gyomrunkban, de abban a kevésben benne lenne minden?

2012. nov. 3. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam, jó kérdés. Hát szerintem a gyomornak ugye emésztenie kell, és kell a mennyiség is. Nem hiszem, hogy nem éreznénk éhséget, hiszen ha be is szednénk mindent , ami kell a szervezetnek, viszont a gyomrunkban csak pár kapszula lenne, attól a gyomrunk kikészülne. Tehát kell a mennyiség is, vagyis a kaja. A beleknek mozgásban kell lennie, pár tablettával ez leheteten. De magam is kiváncsi vagyok a többi válaszolóra.
2012. nov. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a rostok ezért is kellenek. Másképp nem lenne áramlás a belekben és az az emésztés és az egészség rovására menne.
2012. nov. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, a gyomor mérete, befogadóképessége sem véletlenül akkora, amekkora. Bár lehet, hogy nagy mértékben képes lenne összehúzódni, ha huzamosabb ideig élne valaki ilyen mindent tartalmazó kapszulákon. :) És akkor az emésztőnedvek termelődésének is arányosan le kellene csökkennie. Viszont így a szervezet hatékonyabban tudna működni, mert nem pazarolna energiát felesleges dolgokra. Azt a megmaradt energiát fordíthatná egyéb dolgokra, pl az immunrendszer erőssebb lenne, az érzékszervek kifinomultabbak, vagy ilyesmi. :)
2012. nov. 7. 10:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó hogy az immunrendszert említed, ugyanis fontos része a bélrendszer. Valójában a testünknek három határfelülete van, ahol "érintheti" a külvilág. A bőr, a légutak és a bélrendszer. Ha kevés a bemenő infó, romlik a működése, nem érlel meg annyi immunsejtet, nem vonja meg megfelelően a határt a saját és idegen, a támadó és az emésztendő, a kórokozó és a békés velünk élő bacik között. Az utóbbiak, amelyek pl vitaminokat is termelnek nekünk, kifejezetten a számunkra nem hasznosítható rostokból táplálkoznak.

Amúgy érdemben az űrkutatók tudnának erre válaszolni, kis térfogatú műkajákat főleg ők esznek.

2012. nov. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi, ezt nem is tudtam. Többieknek is köszönöm a válaszokat.
2012. nov. 7. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!