Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kívánom annyira, a sós...

Miért kívánom annyira, a sós ételeket?

Figyelt kérdés

Mások szerint, túlsózom az ételeket, de én azt szeretem, ha ki lehet érezni, a só ízét.

Van úgy, hogy egy csipetnyi sót, csakúgy magában megeszek, mert ott van előttem, és nagyon megkívánom.

Ez nem mostanában kezdődött, mindíg így volt.


2012. nov. 9. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Ha sokat sportolsz és izzadsz, akkor elveszítesz egy csomó sót is, amire a szervezetednek szüksége van. Ezért kívánhatod a sót. Amit persze nem csak konyhasóból kell pótolni, mert a növényekben vannak ásványi sók, amik igazán fontosak, de konyhasó is kell valamennyi a szervezetnek. Ha sokat veszítesz, többet kell pótolni. Mondjuk ha már magában eszed a sót, az kicsit szélsőséges eset. Én leginkább nyáron eszem sósan, amikor sokat sportolok 30 fokban. Próbáld ki azt hogy mondjuk egy hétig vagy pár napig teljesen sótlanul eszel, és aztán fokozatosan sózd az ételeket. Akkor hátha nem megszokásból fogod jól megsózni, hanem tényleg csak annyira amennyire tényleg szükséges. Ha sehogysem múlik, menj háziorvoshoz/dietetikushoz, mert a sóháztartásra vigyázni kell.
2012. nov. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. nov. 11. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!