Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megennétek-e azt a citromot...

Megennétek-e azt a citromot aminek a címkéjére az van ráírva, hogy a héj emberi fogyasztásra nem alkalmas?

Figyelt kérdés
Nem tudok még annyit biológiából, hogy bármit biztosra tujdak mondani, de! Ha belegondolok, hogy ha valamit permeteznek elég lemosni a a külsejét, pl. egy almának és megehetem, akkor nekem kicsit gyanús, hogy a héjat nem lehet megenni. Ha a héj tartalmaz olyan anyagokat amelyek az egészságemre károsak, akkor a héj pórusain keresztük a gyümölcs húsába is bejuthatott az az anyag ami miatt a héjat nem lehet megenni. Tehát az egész citrom nem fogyasztható. Ti erről mit gondoltok?
2012. nov. 10. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
A citromot, narancsot, és társaikat bizonyos vegyszerrel szokták kezelni, mármint a külsejüket, hogy kibírják a hosszú utat, hogy még akkor is szépek legyenek, mikor ide érnek. Szerintem emiatt a vegyszer miatt van ráírva, hogy fogyasztásra nem alkalmas.
2012. nov. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem.
2014. aug. 13. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy egyeske írta.

Ezek héjazást követően biztonsággal fogyaszthatóak, viszont a héjuk kandírozott gyűmölcshéjkészítésre, süteménybe reszelésre, etc nem használható, ezért van ráírva az, ami rá van írva, a héj emberi fogyasztásra alkalmatlan.

2017. aug. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!