Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Én néha már azt hiszem, hogy...

Én néha már azt hiszem, hogy beleőrülök ebbe az egész egészséges életmód dologba. Ti?

Figyelt kérdés

Szeretnék véleményeket gyűjteni,nagyon-nagy fokú kíváncsiságból.

21 vagyok és van egy csomó nyavajám... fel sem sorolom ,mert ahhoz ez az egész oldal is kevés lenne.Nagy vonalakban annyi,hogy: PCOS,ibs,IR,Reflux... tudom ,ez elég durva.Néha már arra gondolok,hogy tényleg csak én lehetek ilyen hipochonder,és ezeket beképzelem.Főleg az átkozott netnek is köszönhetően...de vajon lehet olyan erős az elme/vagy képzelet ,vagy nem is tudom ,hogyan nevezzem,hogy a gondolattal valós tüneteket produkáljak magamnak??

ha viszont ezek mind igazak: akkor már teljesen ki vagyok ,attól,hogy próbálok tartani egy diétát és vagy nem is használ ,vagy ami egyik betegségemnek jót tenne ,a másiknak nem ...

vagy nem csak ez ,hanem jönnek a milliom egy újabb -és újabb elméletek arról,hogy pl. együnk sok zöldséget -gyümölcsöt .ja bocsánat ma már KEVESEBB gyümölcsöt ,mert mind kiderült az sem túl jó ,nagy mennyiségben.Vagy most. pl . itt van nekem ez a reflux dolog ott azt mondják az egyik "hírben" lehet tejet inni ,a másikban meg már nem ,vagy ilyen az alma is.vagy a citrom...

szóval ,amire kedden azt mondják,hogy jó ,szerdán már megdől az elmélet és ártalmas.

Tudom,hogy túl sokat foglalkozom ezzel az egésszel,és ez nem jó.

még egy példa bocsi: a liszt .Eldöntötték,hogy a finomított nem jó ,és együnk helyette teljes kiőrlésűt.Na én attól meg 2X annyira puffadok kb.....:S

szóval passz. egyszerűen ez egy ördögi kör sztem.Néha már komolyan arra gondolok,hogy nem kellene ennem semmit ,max vizet inni ,na de akkor meg nem sokáig húznám ,szóval ez sem jó.

Nem tudom,lehet,hogy a komoly gondok a fejemben vannak...de a haspuffadást ,böfögést stb .kellemetlen tünetet akkor sem képzelem be.

na és persze a stressz ,rá tesz mindenre tudom .

Mindenkit szívesen meghallgatok! és köszi előre is ! kíváncsi vagyok ki -mit eszik.

Orvosnál egyébként voltam ,és ott is mindegyik mást mond.

A mértékletességre is gondoltam,hogy azt tartom ,mindenből csak kicsit és nem bezabálni ,de általában az sem működik.mert picitől is rosszul vagyok. ha most vki elém állna és azt mondaná ,hogy 1000% ,ha csak ezt-és ezt iszom ,eszem ,soha többet nem lesz semmilyen szervi bajom/tünetem ,esküszöm megfogadnám.

és lemondanék olyan ennivalókról is,amiket egyébként imádok ,ahogyan enni is mindig imádtam.

ja sportolni ,sportolok de nem is vagyok elhízva.

néha már attól félek,hogy bele kell törődnöm ebbe ...:(

bocsi,ha hosszú volt,vagy siránkozó


2012. nov. 13. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyél normálisan mindent, ahogy a szüleink is ettek. Ne hallgass az éppen divatos " mi egészséges, mi nem" propagandára.
2012. nov. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jót tenne neked a jóga, mert az IBS és a reflux is a stressztől jön elő. Ne olvasgass, összevissza és ellentétes álláspontok mindenütt, egyél azt amit a szervezeted kíván és azt ne, amit elutasít, neked kell rájönnöd, hogy mi okoz panaszt és mi esik jól.
2012. nov. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Oké ,értem köszi a választ,de mik ezek pontosan?:)

Mármint,ha pl. eszem rendes fehér kenyeret ,attól sem vagyok a legjobban...

Gondolom azt a szüleink is ettek.

2012. nov. 13. 16:09
 4/7 A kérdező kommentje:

2. VÁLASZOLÓ: Igen ez teljesen így van ,igazad van,erre már én is gondoltam.De van olyan ,hogy tök jól esik valami ,és mégis utána puffadok...:S

A jóga:igen ,csinálgattam már,jó nem olyan komolyan,csak itthon DVD-re ,oldja a stresszt kicsit ,de nem tudom ,van,hogy úgy érzem ,nem vok stresszes és mégis jönnek a kellemetlenségek ...

2012. nov. 13. 16:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Puffadásra egyél minden este meg egy natur joghurtot, nekem bejött, jó ideje eszem az actíviát esténként, elmúlt a puffadásom. Nekem is refluxom van, 3 hónapig szedtem gyógyszert, diétáztam, majd fokozatosan abbahagytam, most már szinte mindent eszem, de kerülöm a citromot (nekem savat csinál), mustárt, tejfölből is keveset, fehér kenyér nem okoz gondot, igaz én magam sütöm, abban nincs semmi adalékanyag.
2012. nov. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy túl sokat foglalkozol ezzel! Túlzásba viszed. Én sosem olvasom az ilyen ötleteket! Eszem mindennap gyümölcsöt, zöldséget meg édességet is!

Próbáld kitapasztalni, hogy mitől nem vagy rosszul! Írj étkezési naplót! Az én orvosom anno ezt ajánlotta! Nekem is nagyon sokat fájt a gyomrom, szinte mindentől! Megvizsgáltak, minden negatív! Azt mondta biztos sokat stresszelek miatta azért fáj! Szigorú diétát írt elő. Nyersen semmi gyümölcs, csak kompótban! Tojást, csak lágy formában! Még rántottának sem mert az is olajjal van kisütve! Sonkából csak egyfajtát ehettem, semmi édesség, semmi alkohol, semmi üditő! Húsból csak csirkemellet ehettem azt is csak natúran, panír nélkül megsütve! És ugyanúgy fájt a gyomrom!!!!! Mert annyira bebeszéltem magamnak, hogy rosszul leszek, hogy tényleg meg is fájdult tőle! Most már mindent eszem, és már nem nagyon szokott fájni a gyomrom!

2012. nov. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Igazatok van ,remélem ,hogy pozitívabb gondolkodással én is jobban lehetek.
2012. nov. 13. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!