Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hol a határ az egészséges...

Hol a határ az egészséges életmód és az anorexia között?

Figyelt kérdés

Minden nap edzek, próbálok egészségesen étkezni, ami nálam annyit jelent hogy minél kevesebb kalória. Leginkább csak gyümölcsöt, zöldséget és húst eszek. De a napi három étkezés mindig megvan, általában több is és kalóriában is 1000-1500 mindig megvan.

Ennek ellenére szörnyű bűntudat gyötör ha elvesztem az irányítás és édességet eszem. Másnap úgy kelek, hogy rossz kedvem van. Úgy kompenzálom a dolgot, hogy dupla annyit edzek amennyit szoktam.

Ez most nagyon egészséges életforma, vagy ez már súrolja az anorexia határát?



2011. dec. 20. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem súrolja. Miért érzel bűntudatod, úgyis leedzed másnap. Vedd egy pici.t lazábbra a dolgot, különben elveszik az étkezés öröme.

Én 2naponta tornázok (volt hogy naponta) figyelek arra mit eszek (milyen minőségűt), eszek édességet is (bűntudat nélkül) Van hogy több vagyok, van hogy kevesebb. Jól érzem magam, egészségesen élek.

2011. dec. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

GreenTea


Neked az értelmezéseddel van probléma. Az egészséges életmód és az anorexia nagyon távol van egymástól. Nem az számít hogy hány kalória, hanem hogy miből. Nagyon el vagy tévedve.

2011. dec. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is így kezdtem, és most már 45/168, semmi mellem, semmi seggem, meg ilyen-olyan problémák.


Az egészséges étkezés nem = minél kevesebb kcal.

Bűntudat, az edzéssel való kompenzálás is, valamint az "1000 kcal" gázos.

2011. dec. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!