Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit illik tudni a zsíros májról?

Mit illik tudni a zsíros májról?

Figyelt kérdés
Múlt héten kiderült,zsíros a májam. 25 éves,182 centi magas és 104 kilós fiú vagyok,az orvos szerint nem egy túlzottan elhízott kategória(sosem folytam szét,bár mindig kis beles voltam) és mégis kialakult egy ilyen betegség nálam. Miféle diétát ajánlotok(főként akik ebben szenvednek/szenvedtek) és mennyi idő kb. míg a májam regenerálódik? Vagy innentől 'életem végéig' mellőzhetem a cukros dolgokat?

2012. nov. 19. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem elsősorban a cukros dolgokat kell mellőzni, hanem a zsíros, nehéz, fűszeres ételeket és az alkoholt. Emellett gyógynövényboltban kapsz májvédő gyógyteát. Kúraszerűen kb fél évente 4-6 hétig kell alkalmazni. Ez nagyon jó serkenti a májműködést.
2012. nov. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem az orvos a cukros dolgokat mondta,netről olvasgattam ezt-azt,de konkrétumokat kevés helyen találok. Esetleg Neked is ilyen betegséged volt?
2012. nov. 20. 20:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem nekem, hanem apukámnak. Természetesen a súlycsökkentés is hozzájárul a zsírmáj javításához( valószínűleg ezért mondta az orvosod a cukros dolgokat), de a májat elsősorban a zsíros, fűszeres ételek, az alkohol és a rendszeresen, esetleg nagy dózisban szedett gyógyszerek terhelik meg.
2012. nov. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!