Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étrend-kiegészítő Dr. Herz...

Étrend-kiegészítő Dr. Herz C-vitaminkapszula+Cink okozhat-e mellékhatást? /300-as/vesére, stb?

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Tehát te vitatod az alap tápanyagok hasznosságát. Sőt, károsnak véled (legalábbis bizonytalan vagy). Ez nem gyógyszer. Nincs mellékhatása. A C vitamin vízben oldódó, tehát, ha többet viszel be, mint amire szükséged van, az a vizelettel távozik. Van aki napi 3-6000 mg-ot is bevisz (jól látod, nem írtam el, 3-6 gramm) és ritkábban látja az orvost, mint az átlagember, ezt elhiheted. Mindenkinek a fejébe van ültetve, hogy a vitaminnal aztán vigyázni kell, mert veszélyes. Az emberiség történetében egyetlen esetet jegyeztek fel, amit a vitamintúladagolásnak tulajdonítottak és az sem volt kétséget kizáróan bizonyítva. Ezzel szemben nézzük meg a gyógyszer, a dohányzás vagy az alkoholfogyasztás haláleseteit évente. Na ugye, ezektől mégsem fél senki. Belesz*rnak. A vitaminoktól tényleg félni kell. Már egy embert elvitt (talán).
2012. nov. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem, nem, kedves hozzászóló, nem vitatom a vitamin hatását! De, hidd el nem véletlenül tettem fel a kérdést, mivel olvastam,hogy vannak kivételek, akik érzékenyen reagálnak, azoknál vesekövet és olyan tüneteket tud brodukálni,mintha valaki fel lenne fázva. Szintén ez a fajta okozott az egyik ismerősömnek ekcémát,ami nekem is kijött. A kivizsgálások alapján nem találtak semmi. Ezért a neten rákerestem és ott valójában irnak hasonló mellékhatásokról! Mielőtt itélkeznél,hogy ilyen kérdést tettem fel, kérlek Te is nézd meg a vitaminokról a hozzászólást,amit nem tüntetnek fel mellékhatásként. Köszönöm!
2012. nov. 27. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!