Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A PALEOLIT táplálkozással...

A PALEOLIT táplálkozással tényleg elmúlik az inzulinrezisztencia?

Figyelt kérdés

2012. okt. 15. 18:39
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
23%

A paleolit táplálkozás egy divat... majd elmúlik megváltozik vagy elfelejtik.

Inzulinrezisztenciára leghatékonyabb megoldás a kardióedzés(RENDSZERES).

2012. okt. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
46%
Én is olvastam erről kapcsolatban véleményeket,megkérdeztem egy nőgyógyász-endokrinológust és egy dietetikust is,a válasz határozott nem volt.(és nem is ajánlották)
2012. okt. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
45%
Az inzulinrezisztenciára külön diéta kell, nem paleolit..
2012. okt. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
52%
Kizár egy csomó olyan ételt, amit fogyaszthatnál, és megnehezíti az inzulinrezisztencia elleni diétád elkészítését. Erre majd rá fogsz jönni.
2012. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
97%

Minden alacsony szénhidráttartalmú étrend jó az inzulinrezisztencia ellen, így a paleolit is.


Lehet, hogy "divat" is lett, de ettől meg hatékony. A dietetetikusok véleménye (úgy általában) egy lyukas garast nem ér, azok még mindig zsemléket etetnek a cukorbetegekkel is.

Az étrend mellett hasznos még az aorob testmozgás, biciklizés, tempós séta és ha nem vagy elhízva akkor a kocogás. Ezt lehet még kiegészíteni sajátsúlyos vagy súlyzós edzéssel. De elgfontosabb a szénhidrátszegény értrend.

2012. okt. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
értem! akkor érdemesebb ezek szerint az igazi IR diétát csinálni
2012. okt. 17. 19:29
 7/34 anonim ***** válasza:
63%

Tényleg elmúlik!

Egy nagyon kedves tanárnőm történetéből tudom. Ő nagyon áldja a paleolit életmódot. :)

2012. okt. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Nekem egy munkatársnőmnek múlt el tőle a cukorbetegsége.

Egy másik munkatársamnak komoly bél panaszai múltak el tőle.

Nekem inzulin rezisztenciám van és még sok egyéb gondom.

Eddig azt gondoltam egészségesen táplálkozom, erre sorra derülnek ki újabb panaszok, évek óta erőtlen vagyok.

Endometriózis, inzulin rezisztencia, mióma, magas koleszterin, magas prolaktin, magas tesztoszteron...és mindezt úgy, hogy a dietetikusok tanácsát követve "tök egészségesen" táplélkozom.

4 napja vagyok ezen a diétán /életemben nem követtem semmilyen diétáztam/...és hogy csak azt tudom neked mondani, hogy már most sokkal frissebb vagyok tőle. Ezt úgy értsd, hogy évek óta állandóan fáradt vagyok...semmi energiám, kb 7-kor elmennék aludni úgy, hogy igazából "el sem fárasztott a munkám". Nem tudom, hogy a cukor,vagy inzulin szintembre van-e hatással, de már jobban vagyok.

És melleseg nagyobb valószínűséggel leszek terhet. Az IR kikezdte már a hormonjaimat.

Szóval persze kontrol labor eredmények nincsenek, de én nagyon bizakodó vagyok :-)...mert konkrétan érzem a jobb közérzetet.

2012. okt. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy jobban vagy:)

Megvárom az eredményeimet és, hogy mit mond az orvos, utána döntök.

2012. okt. 23. 21:43
 10/34 anonim ***** válasza:
70%
Nekem a vegetáriánus táplálkozás segít. Illetve tejtermékeket és tojást is csak nagyon ritkán fogyasztok. Sok mozgás, zöldségek, gyümölcsök, minél kevesebb finomított, és gyári étel.
2012. okt. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!