Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha megy a hasam ihatok tejet?...

Ha megy a hasam ihatok tejet? Vagy ehetek palacsintát?

Figyelt kérdés
2 napja megy a hasam, alig eszek, most pont kicsit jobb, de nem akarom hogy újra rosszabb legyen...
2012. nov. 29. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Tejet, tejterméket hasmenés ideje alatt nem ajánlott fogyasztani, mert fokozzák a hasmenést.

Diétás étrendet kell ilyenkor tartani: háztartási keksz, párolt rizs, főtt krumpli.

2012. nov. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tejet semmiképp, palacsintát igen, ha nem túl olajos és ha kakaóval van töltve (nem lekvárral vagy túróval).
2012. nov. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
:((( Gondoltam:( köszi a válaszokat
2012. nov. 29. 17:07
 4/9 anonim ***** válasza:

"Tejet, tejterméket hasmenés ideje alatt nem ajánlott fogyasztani, mert fokozzák a hasmenést."


Ez így nem teljesen igaz. Ha a hasmenést antibiotikum kúra okozza, akkor bizonyos tejtermékek (joghurt, kefir) kifejezetten jó hatással vannak, mivel segítenek visszaállítani a rendes bélflórát.

2012. nov. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nekem orvos mondta, mikor a kisfiamnak sima, vírusos hasmenése volt, hogy tejet, tejterméket ne adjak neki. Szóval ha ő mond hülyeséget, akkor én is.

Ha antibiotikumtól megy a has, akkor pedig csak is olyan tejterméket lehetne fogyasztani, ami probiotikumos és nem mindegyik az, de ilyenkor meg vannak kifejezetten probiotikus készítmények, mint például a Normaflore vagy Lactív.

2012. nov. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ne haragudj, de nekem orvos mondta, mikor a kisfiamnak sima, vírusos hasmenése volt, hogy tejet, tejterméket ne adjak neki. Szóval ha ő mond hülyeséget, akkor én is."


Vírusos hasmenésnél tényleg nem szabad tejet fogyasztani, de antibiotikum okozta bélgyulladásnál kifejezetten javallott a kefir és joghurt. Az meg teljes butaság, hogy csak probiotikusat lehet fogyasztani, mivel minden, a szervezet számára hasznos baktériumot probiotikumnak nevezünk, a kefir és joghurt pedig az erjedés során minden esetben ilyen baktériumokat állít elő! Nincs olyan hogy nem probiotikus joghurt vagy kefir!

2012. nov. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok:) Fogalmam sincs, hogy mitől megy a hasam, de már 3 napja tart, és kezd szörnyen elviselhetetlen lenni... Már mióta elkezdődött kb semmit sem eszek, mégis megy. azt hittem egy idő után kiürül, és nincs minek kijönnie az emberből, de úgy látszik mégis... Az első 2 nap még pluszban lázas is voltam, fájnak az izmaim, feszül a mellem, szétreped a fejem... Szerintetek mi lehet ez? Külföldön vagyok, de már nem bírom, szóval ma elmegyek orvoshoz...
2012. nov. 30. 12:54
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdező nem írta, hogy mitől megy a hasa, szóval ezért nem ajánlottam a tejterméket sem, de azért a tejtermék magában foglalja a pudingot, a túró rudit, a különböző tejet tartalmazó édességeket is és azok minden, csak nem jótékony dolgokat tartalmazó tejtermékek. És bármennyire is jótékonyak a kefír vagy a probiotikus joghurt a bélflórára, de attól még tejet tartalmaznak, amit egy erős hasmenésnél jobb mellőzni, mint ahogyan írtam, vannak kifejezetten erre a célra kifejlesztett probiotikumok.

Amúgy a leírtak alapján eléggé vírusos hasmenésnek tűnik, szóval tarts kérdező diétás étrendet és vegyél a patikában probiotikumot. És fogyassz sok folyadékot, hogy elkerüld a kiszáradást.

2012. nov. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
tejcsike az jó !
2012. nov. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!