Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek vissza kéne...

Szerintetek vissza kéne mennem az orvoshoz?

Figyelt kérdés
Több mint 3 hónappal ez előtt elmentem a házi orvosomhoz gyomorpanaszokkal. Akkor azt mondta, hogy refluxom van és Controlocot írt fel. Ezt végig is szedtem és kb. 2 héttel ez előtt fejeztem be: jól éreztem magamat, de a diétát azért teljesen nem rúgtam fel, azonban ha nem is veszem észre, néhány korábbi rossz érkezési szokásom kezd visszatérni: például nagyobb adagokat veszek vagy éppen az édesség szörnyen hiányzik és nem tudok ellenállni. A lényeg, hogy az elmúlt pár napban a gyomrom néha megint elkezd fájdogálni: enyhén, de mégis ijesztő. A másik a rémesen idegesítő székrekedés, ami ellen bármit is próbálok csinálni, nem akar elmúlni (lassan aranyeret is kapok) és nem tudom, hogy hozzákapcsolódik-e, de mostanában annyit iszom, mint ló, de mégis nagyon szomjas maradok, van, hogy éjjel arra ébredek, hogy rettenetesen szomjas vagyok. Az a gondom, hogy nem tudom, hogy vissza kéne e mennem a dokihoz, mert kicsit félek visszamenni, mert azt mondta, akkor elküld gyomortükrözésre. A másik viszont, hogy azért nem akarom, hogy szép lassan valami fekély vagy valami hasonló keletkezzen a gyomromban, ráadásul ahogy kezdek egyre jobb étvágyú lenni, úgy kezdek egyre többet zabálni (alapból ha ideges vagyok, mindig ennem kell valamit) és most azért leadtam 8 kg-t (az egyik előnye a betegségnek) és nem akarok, megint olyan hájas lenni.

2012. dec. 11. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj vissza, mert a nagy étvágy, erős szomjúság és fogyás a cukorbetegségre jellemző triász, vagyis ennek mindenképp a végére kellene járni (terheléses vércukor).
2012. dec. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De én azért fogytam le, mert erősen diétáztam, amit a gyomorsav túltengésem miatt kezdtem el csinálni, ami -feltehetőleg- pszichés alapon jött ki, bár ezt egy orvos sem mondta, csak tudom, hogy ez is akkor jelent meg, mikor vizsgáztam.
2012. dec. 11. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!