Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek megvalósítható...

Szerintetek megvalósítható hogy vegetáriánus legyek? Tudok így változatosan étkezni? Mindent tudok pótolni ami a húsban van? 15/f

Figyelt kérdés
2012. dec. 17. 14:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Ha csak a húsevéssel hagysz fel, akkor viszonylag könnyű dolgod lesz. Ha minden állati eredetű táplálékot el akarsz hagyni, az is megoldható egészségesen, de akkor már nagyon oda kell figyelni, hogy minden szükséges tápanyagot megkapjon a szervezeted a megfelelő mennyiségben.
2012. dec. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
47%
Igen tudsz mivel sokan igy éteznek, de nem könnyű mindent pótolni. Mért akarsz az lenni? az ember húsevésre van kitaláva szoval szükséged van rá. Mondjuk én is nagyon kevéshúst eszem mert nem szeretem és nagyon meg is válogtaom milyen húst eszek meg, akár el teleik 1-2 hét is nélküle de vega nem vagyok és nem is akarnék lenni. Kell az emberi szervezetnek. Ha a családod hús evő nem elsz egyszerű megoldanod. Szeirnem inkább csak csökkentsd a hús fogyasztást ne iktasd ki telejsen főleg hogy növésben vagy.
2012. dec. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Csak a húsevéssel szeretnék. De nem tudom hogy pl.: a fehérjét mivel pótolhatnám vagy a reggelimet hogy tehetném változatossá
2012. dec. 17. 15:21
 4/24 A kérdező kommentje:
Egy rövid időre ki szeretném próbálni hogy milyen hús nélkül élni. És ha megtetszik, akkor hagynék föl vele
2012. dec. 17. 15:23
 5/24 anonim ***** válasza:
Rengeteg élelmiszerben van több-kevesebb fehérje. Nagyobb mennyiségben a túróban találkozhatsz vele.
2012. dec. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
megtetszik??? ez nem egy farmer hogy tetszik akkor hordom ha nem nem. Aki vega az nem is szerti a húst, undorodik tőle stb. Nincs rá szüksége. Reggelire rengeteg dolgot lehet enni. müzli szendvics sajttal főt tojás, rántotta stb. A fehérjét tejtermékekkel nagyon jól tudod pótolni.
2012. dec. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Úgygondolom, hogy a hús utálatán kívül vannak még okok ami miatt valaki vega lesz. pl.:elvi okok
2012. dec. 17. 15:29
 8/24 anonim ***** válasza:
és te ezért lennél vega? Napi szinten eszel most húst mert ha igen nem lesz könnyű.
2012. dec. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Igen, 3 napja nem, de ezelőtt rendszeresen ettem úgyhogy nehéz lesz.
2012. dec. 17. 15:32
 10/24 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy tudatosítsd magadban azt, hogy miért teszed, hogy legyen elég információd arról, hogyan tudsz helyesen táplálkozni.

Azt is fontos tudatosítani, hogy más meggyőzéséből, vagy saját meggyőződéséből cselekszel-e.

Nem segíti elő a lelki fejlődést az elfojtás, a félelem (hús démonizálása)

Ha szellemi szinten ott tartasz, eleve nem fogod kívánni a húst, de ezt ne úgy érd el, hogy undort keltesz magadban, vagy hagyod, hogy más undort keltsen benned, hanem csak úgy, hogy nem kívánod.

2012. dec. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!