Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az anorexiások honnan veszik...

Az anorexiások honnan veszik az energiát?

Figyelt kérdés
Nem azokra gondolok, akik a tv-ben mutatott modellekre akarnak hasonlítani, hanem akik lelki problémából adódóan büntetik magukat, és ezért megvonják maguktól a táplálékot. Azt hallottam, ezzel együtt jár az önmagukkal szemben támasztott maximalizmus (ezzel a szigorral szintén sanyargatni akarják magukat), és ezért belemenekülnek a munkába, ami iskolás korban a tanulás és a sport, és mindkettőben remekelnek, általában kitűnő eredményeket érnek el, és ezt akár évekig is bírják. De hogy tud hatékonyan tanulni és fizikai munkát (sport) végezni valaki, aki semmi szénhidrátot nem vesz magához, vagy legalábbis alig, és súlyos vitamin- és ásványianyag hiánya van? Még egy átlagos étkezés mellett is előfordul egy nagyjából egészséges embernél, hogy dekoncentrált, szétszórt, fáradékony, feledékeny, és ilyenkor általában b-vitamint, magnéziumot stb javasolnak (akár tabletta, akár ezeket tartalmazó élelmiszer formájában). Hogy lehetséges az mégis, hogy valaki meg teljesen kiüríti a szervezetét, és emellett jól teljesít az életben? Honnan nyeri azt az energiát? Hosszú távon nyilván kikészülnek tőle, és tönkre teszik a szervezetüket, de én rövid távon sem tudom elképzelni, hogyan működik ez. Hiszen leadni csak annyi energiát tudunk, mint amennyit előtte felvettünk, nem?

2012. dec. 23. 06:17
 1/6 anonim ***** válasza:

az anorexiás egy agyilag beteg ember, szerintem, akit igen gyorsan kezeltetni kellene. Energiát a szervezetből kapja ő is. Ha ezt nem viszi be, akkor előbb-utóbb további esetlegesen visszafordithatatlan szervi elváltozások következnek, aztán a végén meghal.


Hogy meddig él, addig amig a genetikája olyan, hogy ezt az őrültséget valahogy a szervezete kivédi, vagy pótolni tudja önmagából. A végeredmény úgy is ugyan az lesz. Halál.

2012. dec. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1 Akik rövid távon (évekig) tudnak még teljesíteni, azok nem olyan súlyos anorexiások, és igenis, esznek.

Lehet, hogy keveset, lehet, hogy valamennyit kihánynak belőle, de valamennyi megmarad. Hogy mennyi, az látszik rajtuk.

2 Aki viszont súlyos anorexiás, az a kórházi infuiókból kap energiát.

Általában azok sem a legdurvább módon kezdik, hanem csak kevesével, és a végére durvul el annyira, hogy életveszélyes állapotba kerülnek, mert már semmit nem akarnak enni.

Ilyenkor valahogy életben tartják őket.

2012. dec. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Energiat lehet kapni a következökböl:

etelböl-italbol (eleg nagy %-at ebböl vesszük)

mozgas (intenziv torna),

meditacio,

masoktol leszivni.


(Persze a nem megfelelö taplalkozas hianybetegsegekhez vezethet, es azok következmenyeihez, amikröl irtal: dekoncentracio, feledekenyseg, faradtsag...stb, sztem.)

2012. dec. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A saját tartalékaikat élik fel. Ha évekig bírják, akkor az elején még nem éheznek annyira, csak előrehaladottabb állapotban. A menekülés összpontosítja a meglevő energiáikat, ami előbb-utóbb felőrli az erejüket.
2012. dec. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. dec. 24. 08:06
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egész tinédzserkoromban anorexia nervosával küzdöttem, mindemellett kitűnő tanuló voltam, és versenyszerűen tornáztam.

Igazából az egészet felesleges lenne leírni, mert nem lehet megérteni.

Az egész fejben dőlt el, igazából fel sem akartam fogni, hogy nekem szükségem lenne bármiféle táplálékra is.

El akartam jutni arra a szintre, hogy ne legyenek szükségleteim. Nem tudom leírni.

De egy idő után a szédülés és a fáradság kielégítő volt, és nem törődtem vele, sőt, örültem neki.

Nem érdekelt, ha ez valamit nehezített, végig csináltam.

Nem érdekelt, ha a dekoncentráltságtól kétszer annyi ideig kellett tanulnom.

Nem érdekelt, ha a fáradságtól kétszer annyiszor kellett gyakorolnom a szaltót.

Kihívásnak fogtam fel.

Néha bekaptam egy-egy szőlőcukrot, de utána úgy gyűlöltem magam, hogy még keményebben küzdöttem, kínoztam magam.

Az egész éhezés egy önbüntetés volt, amellyel lassan emésztettem fel magam.

Bár a cukormentes energiaital és a fekete kávé néha a legjobb barátom volt, de maximum hetente fordult elő bármelyikük is.

2012. dec. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!