Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fokhagymát szokott még valaki...

Fokhagymát szokott még valaki nyersen enni?

Figyelt kérdés
Oks, nem épp meetingbarát, de valamiért utána a gyomromat is egészen másként érzem és a torkomból-orromból is kimegy minden aminek nem ott a helye 1 nap alatt.

2013. jan. 2. 16:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szoktam. Ha sokat eszem magamat sem bírom elviselni és fáj a fejem, ue a vöröshagymától. Amúgy keine problem.
2013. jan. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Legfinomabb nyáron, amikor még éppen hogy csak szétválik gerezdjeire. Zsiros kenyérrel imádom.
2013. jan. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
szendvicsre szoktam tenni pici darabokat, meg pirítósra
2013. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Imádom! :)
2013. jan. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sokszor, magában is 1-2 gerezdet.

Ajánlják is, mert nem csak hogy gátolja a koleszterin és a zsír lerakódását a vérben, hanem a már meglévőt is oldja. Tisztítja a légutat és segíti az emésztést.

Túlzott fogyasztása viszont veszélyes, mert akkor már nem használ, hanem árt: olyan bomlást is végez a vérben, ami nagymértékben már káros.

2013. jan. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
és mi lenne a túlzott mérték?
2013. jan. 2. 18:39
 7/14 anonim ***** válasza:

Elnézést, nem tudom. A fentieket találtam: mivel napi 1-2 gerezdet kifejezetten ajánlanak, gondolom ennek sokszorosa.

Vélhetően azért írták, nehogy valaki rengeteget egyen arra gondolva, hogy így aztán szuper biztos nem lesz koleszterin, vérzsír gondja.

2013. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Nyilván ha több kilót megeszel egy nap, az már lehet, hogy veszélyes. Én, ha épp nem dolgozom egész nap és van rá időm, egy kisebb fejet meg szoktam enni. Az említett jó tulajdonságai miatt az ízét is nagyon szeretem. Napi 1-2 gerezdnek olyan sok értelme nincs, mindössze annyi, hogy ártani nem árt.
2013. jan. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is 1 fejet szoktam. Gyomorban nagyon dolgozik.
2013. jan. 3. 12:33
 10/14 anonim válasza:
Én egy két gerezdet eszem meg, imádom, de ha többet eszem ég tőle a gyomrom. Hogy bírtok egy FEJET megenni egy nap? Nem piszkálódásból de nem fáj tőle a hasatok vagy ilyesmi?
2013. jan. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!