Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleo mellett hígabb széklet...

Paleo mellett hígabb széklet mitől lehet?

Figyelt kérdés

Nem feltételen hasmenés, de lényegesen hígabb a normálisnál? Nem okoz úgymond gondot, de érdekel mitől lehet.

Lehetőleg paleosok válaszat várnám :-), nem pedig fórum betyárokét!



2013. jan. 4. 11:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
15%

minden szokottól eltérő táplálkozás változást hozhat a székletben

nem biztos, hogy a mi modern étkezéshez szokott belünk annyira jól jár ezekkel a divat-diétákkal



üdv, Rózsa Sándor

2013. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Szia!

Divat diétánál lényegesen többről van szó.

Kevés ember szórakozik, azzal hogy divatból a "nehezebb" utat válassza. A legtöbb meg nem poénből, hanem egészségügyi megfontolásból tesz az. Én is, úgy hagyjuk ezt a divat diéta dumát, mert felmegy az agyizem ettől.

2013. jan. 4. 11:31
 3/26 anonim ***** válasza:
0%

Pedig van a "divat diétában" ám valami.

Nem ástam mélyre magam sosem a témában, ugyanis eleve marhaságnak találom.

Az ember már "hozzáfejlődött" ehhez az étrendhez.

A tejérzékenység pl. onnan ered, hogy ha az őseid pont olyan helyről származtak ahol nem volt szokás tejet inni, a te emésztési rendszered még nem fejlődött hozzá...


Egyébként pedig valóban, minden hirtelen étrendbeli változás okoz emésztési diszfunkciókat.

Egyet kérdeznék: esztek baromfihúst?

Gondolom igen.

Na én azt nem bírom megemészteni, és érintésre is kiütéses leszek tőla.

Akkor az őseim tehenek voltak?

2013. jan. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Szia!


"Pedig van a "divat diétában" ám valami."


Gondolod az emberek divatból szivatják magukat halálra, hogy pl. gond hol mit együnk hirtelen, ha városban tegyük fel azt megéhezünk? Bemész egy éjjel-nappaliba olyan szinten csak hulladékkal van teli, hogy lényegében nincs mit enni onnan. Szerinted van ember, aki ezekkel a helyzetekkel szívesen él, hogy naponta magának kell főzni stb.? Szerintem emberek divatból csinálnák ezt, ha nem éreznék magukon a jótékony hatását? Sok ezren?

A diéta követése elég sok áldozatot, idő/energia ráfordítást követel...máskérdés, hogy gyorsan hozzá lehet szokni ehhez az életmódhoz, ha érzed mennyire jó neked tőle. Ezt nem is akaraom ragozni, mert egyedül én tudom mennyi jót tett velem és mennyire hálás vagyok neki, hogy létezik! Perspektívát váltott általa az életem! És ezt senki sem tagadhatja meg tőlem.


"Nem ástam mélyre magam sosem a témában, ugyanis eleve marhaságnak találom."


Én értem, hogy nem találod érdekesnek...van ilyen, nincs ezzel semmi gond. De akkor miért ítélkezel valami felett, amiről alig tudsz valamit?


"Az ember már "hozzáfejlődött" ehhez az étrendhez."

Hogy úgy általában "az ember hozzáfejlődött", lehet de engem per pillanat csak a saját magam egészsége érdekel. Ebből azt lehet látni, hogy én nem fejlődtem semmihez sem hozzá...mert listát írhatnék a betegségeimből, mindezt úgy hogy a dietetikusok által dicsőitett piramis szerint táplálkoztam!


"A tejérzékenység pl. onnan ered, hogy ha az őseid pont olyan helyről származtak ahol nem volt szokás tejet inni, a te emésztési rendszered még nem fejlődött hozzá..."

Igen lehet.


"Egyébként pedig valóban, minden hirtelen étrendbeli változás okoz emésztési diszfunkciókat."


Már 4 hónapja így eszek.


"Egyet kérdeznék: esztek baromfihúst?

Gondolom igen.

Na én azt nem bírom megemészteni, és érintésre is kiütéses leszek tőla.

Akkor az őseim tehenek voltak?"

??? Ezt nem teljesen értem.

2013. jan. 4. 12:00
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

Nos, ha szerintetek ez AZ AMIT ENNI KELL mert ez az egészséges étrend, akkor miért van az hogy nem bírom megenni a natúr, mindenféle kezeléstől mentes baromfihúst?

Nem csak a boltit.

A vidéki frissen vágottat se.

És utolsónak teljesen igaza van.

A hülyeségeidet pedig nem olvastam el ha nem haragszol, mert nem hiszem hogy orvostudományira járnál.

Csak ugyanolyan fanatikus birka vagy mint a többi.

2013. jan. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Mivel "nem az orvostudományira járok" ezért nem tudom megválaszolni, hogy te miért nem ehetsz csirke húst.

Gondolom allergiás vagy rá, van ilyen.

De nem az én dolgom ezt eldönteni, kérdezz meg egy orvost. Biztos segít neked.


Engem inkább az eredeti kérdésemre a válasz érdekelne.

2013. jan. 4. 12:27
 7/26 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os,

"A hülyeségeidet pedig nem olvastam el ha nem haragszol, mert nem hiszem hogy orvostudományira járnál.

Csak ugyanolyan fanatikus birka vagy mint a többi."


Pedig, ha elolvastad volna lehet jobban tudnál reagálni arra, amit írtam. Semmi "orvostudományi" nem volt a hozzászólásomban, ha emiatt aggódtál volna. Egy hétköznapi ember hozzászólása.

Felmerült bennem a sanda gyanú, hogy a kiírt kérdést sem olvastad el, de lehet tévedek. Vagy csak én nem vettem észre, hogy már eddig is a kiírt kérdésre válaszoltál. Ebben az esetben bocsánatot szeretnék kérni.

2013. jan. 4. 12:44
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező, ne idegesítsd magad ilyen emberekkel...ő csak igyon kólát és tejet egész nap, attól biztos jó lesz neki

facebookon van egy csoport: Liszt, cukormentes és paleo ételek a neve és tele van "fanatikus birkákkal" :D , ők biztos tudnak neked segíteni. :)

2013. jan. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Kedves 8.

Köszi szépen, ismerem az oldalt :-).

De ilyen kérdést mégis kínos feltenni ott :-).

2013. jan. 4. 17:31
 10/26 Julie S ***** válasza:
100%

Paleo, de milyen? Mert ugye elég változatosan lehet űzni. :)


De igazából neked kell kitapasztalnod, hogy mit nem szeret az emésztésed. Nekem például az okoz problémát, ha túl sok zöldséget eszem. A gyümölcs és a hús viszont jöhet dögivel.


De az is lehet, hogy a bélflórádban még nem azok a bacik vannak többségben, amikre szükséged lenne. Arra pedig gyors megoldás egy probiotikum.

2013. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!