Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Még nem kéne vegának lenni ugye?

Még nem kéne vegának lenni ugye?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok és nagyon szeretnék vega lenni, mert sajnálom megenni az állatokat, de azt hallottam hogy ilyen korban ezt még nem kéne. Szerintetek?

2013. jan. 16. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez egyenlőre M.országon még kényes téma, mert óriási sötétség van a fejekben. Én Németországban élek, és itt teljesen normális, ha valaki vega, sőt az is ha vegán. Az orvos sem akad ki rajta, mert ma már kutatások bizonyítják, hogy nincs húsra szükség az egészséges élethez. Mindenevők vagyunk, tehát képesek vagyunk máshonnan bevinni a szükséges tápanyagokat, vitaminokat. A facebookon van több vega csoport, és van már pár vega blog is ahol receptet találsz. A lényeg, hogy változatosan táplálkozz és informálódj a témában.
2013. jan. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Azért 12évesen még egyél csak húst bőven, kell a fehérje a fejlődésedhez.
2013. jan. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Fehérje (pontosabban aminosav) a növényi eredetű táplálékban is van elég. A hús nem létfontosságú.
2013. jan. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
A növények nem tartalmaznak teljes értékű fehérjét, és egy 12évestől nem várhatod el hogy kisakkozza mindenből a megfelelő mennyiséget és fajtát, hogy teljes értékű fehérjét kapjon.
2013. jan. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ma már ez az állítás is megdőlt. Magyarul (hiteles forrásból) pl. a Kína tanulmány c. könyvben is írnak róla. A nem teljes értékű fehérjéket nem szükséges a teljes értékű fehérjékkel együtt fogyasztani ahhoz, hogy jobban hasznosuljanak. Én 7 éve vegán vagyok, úgyhogy tapasztalatból is beszélek.
2013. jan. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Julie S ***** válasza:
34%

Tanulj még egy kis biológiát, kémiát, illetve az evolúcióról is. Az a baj, hogy aki sajnálja megenni az állatokat, az elfelejtette - vagy sosem tudta - honnan jön az emberi faj. Manapság a fiatalok nem ismerik már a természetes élőhelyeket, a táplálékláncok működését. És a saját testük (normális) működését sem.


Ha így teszed fel a kérdésed, hogy "még nem kéne vegának, ugye", akkor te magad sem vagy biztos abban, hogy mit akarsz. Gondolkozz, tanulj, nézz utána a témának több forrásból/oldalról is és idővel kialakul benned, hogy mit szeretnél.

2013. jan. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
Egy tanítványom vega volt úgy kb. 10 éves korától. Nem régen találkoztam vele, már egyetemista. Elmondta, hogy súlyos fehérjehiányos állapot alakult ki nála, s majdnem visszafordíthatatlan B12 hiány.Már eszik húst, mindenevő lett. Úgyhogy nagyon óvatosan!!
2013. febr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ovo(-semi?)-paleo-nV válasza:

Azért vega és vega között is óriási a különbség. Más az, ha valakinek elfogadó a családja, és van normális étrendje, és más, ha egyszerűen kihagyja a húst.

Ha meg tudod beszélni a szüleiddel, hogy csináljatok neked étrendet, akkor nem lesz bajod, de ha tiltakoznak, akkor jobb, ha folytatod a rendes étkezést, mintha szénhidrátot ennél hús helyett.

2013. febr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!