Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A családomban miért akar...

A családomban miért akar mindenki elhízott lenni?

Figyelt kérdés

A szüleim nagyon régimódiak, nekik csak a szalonna, kolbász,hurka, stb. a normális étel. Ezenkívül nem hajlandók beiratni semmiféle sportra, és így szerintem elég egyértelmű, hogy a családban mindenki egy dagadt disznó. Viszont a legrosszabb, hogy a nővérem gyereke is velünk él, aki 6 éves és most nem őt akarom bántani, vagy ilyesmi, csak elég aggasztó, amikor én megyek érte oviba és látom, hogy a többi csoporttársa milyen kis vékony, a nővérem lánya meg kétszer akkora, mint a többi gyerek. Szerintem egy 6 évesnek nem kellene még, hogy hájmelle legyen... Viszont mint már mondtam, a szüleim csak ilyen kajákat hajlandóak venni és így nekünk is ezt kell enni. Erre még rátesz egy lapáttal, hogy a nővérem szereti a csokikat és elég gyakran beülnek mozizni a szobájukba a kislányával és röpke másfél-2 óra alatt megesznek 2-3 tábla csokit, vagy mondjuk 2 zacskó popcornt.

Nem akarom, hogy az unokahugom is kövér legyen nagyobb korára, mint ahogy mindenki a családban.

Miért csinálják ezt a szüleim és a nővérem? Már próbáltam őket meggyőzni többször is, hogy legalább néha csináljanak valami egészségesebb ételt, mint pl. csirkemell, de ők azt is csak rántva voltak képesek megenni.

15l


2012. nov. 18. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel sajnos a gyerek eletet rontjak el. A gyerekek minden mennyisegben imadjak az edesseget es nem erdekli oket hogy elhiznak. Tapasztalat. Kesobb sok problemaja lesz a gyereknek. Valszeg fogjak csufolni es nem lesz tul egeszseges. Szivbajok is elojohetnek.
2012. nov. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Hurka, kolbász, szalonna, töltött káposzta és társai teljesen normális ételek, itt nem az étellel van gond hanem a mozgásszegény életmóddal. Ne próbálj befolyásolni senkit az étkezési szokásokban főleg, hogy semmit nem tudsz róla, és ahogy a családodról írsz egyszerűen visszataszító!
2012. nov. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom..én megőrültem volna ilyen környezetben, de szerencsére nekem reformpárti családom van, mindig rengeteg zöldséget ettünk, változatos kajákat.

Múltkor megpróbálkoztam megenni egy szelet kacsazsíros kenyeret, de utána gyomorfájdalmak gyötörtek. És mi az, hogy nem íratnak be sportra? Elmehetsz nyugodtan te is a helyi kézilabdásokhoz, táncra, vagy akármi. Esetleg otthon is tornázhatsz dvd-re. Főzni meg magadnak is tudsz, ne foglalkozz velük, hadd hízzanak tovább.

2012. nov. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondd el nekik, milyen egészségügyi következményei vannak az egészségtelen táplálkozásnak, elhízásnak. Mert ez nemcsak esztétikai probléma. A nővéred pedig azért eteti csokikkal a kislányát, mert ezt a mintát látta otthon. Egyebet nem tudsz tenni, helyettük nem sportolhatsz. Annyit tehetsz a magad érdekében, hogy megkéred a szüleidet, neked vásároljanak külön zöldséget, csirkemellet és te külön elkészíted magadnak.
2012. nov. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ewaster válasza:
100%
Szerintem ha elkezdesz te is mozogni, és más ételeket enni, lassan ők is rájönnek erre a titokra, ha látják, mennyivel jobban érzed magad.
2013. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!