Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Honnan számít valaki anorexiás...

Honnan számít valaki anorexiásnak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, az anorexiások mindig nagyon vékonyak. De mondjuk valaki elkezd koplalni eszik, nem eszik, eszik, nem eszik, kövérnek látja magát, és minden gondolata az, hogy hogyan vihet be kevesebb kalóriát, de aztán 1-2 hét után megtörik, 1 hétig eszik normálisan, aztán megint nem, és hát így az adott személy minden gondolata a fogyáson van, mégsincsen látványos, abnormális fogyás, akkor az anorexiásnak nevezhető? Vagy ahhoz, hogy valaki anorexiásnak számítson komoly kilókat le is kell fogyjon? Tudom, hülye kérdés, de egy csomót filóztam már azon, hogy mettől számít valaki igazán anorexiásnak. :)

Normális válaszokat! Köszönöm!



2013. jan. 24. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Mivel testképzavar, így nem a kilók számítanak, hanem hogyan gondolkodik.
2013. jan. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát lehet valaki 156 cm, 50 kg, és anorexiás? :D
2013. jan. 24. 17:31
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
igen
2013. jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Nem. Az anorexia valóban testképzavar, és a gondolkodás torzulása az elsődleges, de ha valaki 156 cm és 50 kg az teljesen normális. ha hánytatja magát, vagy hasjatót szed és ennyi a cm/kj-ja, akkor az nem anorexiás, hanem bulímiás.


Olvass utána, hogy az anorexia mennyi testtömeg-veszteségnél mondatik ki (%-ban).

2013. jan. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem számít anorexiásnak, de evészavarosnak igen! Erre van egy külön diagnózis, magyarul nem tudom hogy hívják, angolul EDNOS (eating disorder not otherwise specified). A lényeg, hogy az anorexia nervosa, és/vagy bulimia nervosa minden kritériumának megfelel valamilyen különbséggel (például tipikus eset az, amit leírtál).

Itt utána olvashatsz, ha jobban érdekel a dolog. :)

[link]

2013. jan. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!