Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tudnék tenni székrekedés...

Mit tudnék tenni székrekedés ellen? 16 évesen

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok.

Kb másfél hete csak 1-szor volt egy minimális székletem,azóta semmi.Az is szerintem azért,mert előtte nap megittam 2 dl szűzteát.

Nagyon puffadt a hasam,úgy érzem mintha székelnem kellene,de nem...Kellemetlen,rossz érzés.

Nem változtattam sem az étkezési szokásaimon,se a mozgásmennyiségemen,minden nap sétálok minimum másfél órán,most a héten pl 2-szer futottam,2-szer fél órát taposógépeztem...tehát mozgok...

minden nap megeszek minimum 1 natúr joghurtot,de inkább 2-t,ennek segítenie kellene nem?vagy pont nem?

100%bio rozskenyeret eszek,sok zöldséget,gyümölcsöt,minimum 2 liter vizet megiszok,nem eszek túl sok csokit,ilyesmit..nem értem.:/


2013. jan. 25. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
keress rá a természetes hashajtókra! Létezik hashajtó tea, meg patikában is lehet erre készítményeket kapni. Ha hosszabb ideig fennáll, akkor meg irány a doki :/
2013. jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy egyél céklasalátát. Mi úgy készítjük, hogy mamám lereszel 1-2 sárgarépát és egy céklagumót, reszel bele még egy kis zellert és almát is, plusz még vág bele narancsot is.

Ez természetes hashajtó is olvastam neten. Bár nekem 1 nap elteltével megy tőle a hasam, ez mindig így van. De én eléggé ilyen 'hasmenős' vagyok. Kipróbálhatnád azt is, hogy tartasz 1-2 nap gyümölcs-zöldség napot. Ha ezek se válnak be akkor valami belső probléma állhat fent.

2013. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)


Normaflore segíthet?

2013. jan. 25. 22:01
 4/5 anonim ***** válasza:
2013. jan. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Normaflore nem erre van.Nagyon sok praktika van székrekedésre:aszalt szilva,lenmagolaj,útifűmaghéj.A joghurtba tegyél egy kis búzakorpát,úgy hallottam,az is jó.
2013. jan. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!