Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A pszichológus segít a kénysze...

A pszichológus segít a kényszerevésen? Ki lehet belőle gyógyulni?

Figyelt kérdés
Kényszerevő vagyok. Egész nap csak az ételen jár az eszem. Bármikor tudok enni, napi 10-szer is, rengeteget, akármennyit is ettem előtte. Biztos, hogy a kényszerevésnek lelki okai vannak. Nagyon rossz, szeretnék kigyógyulni belőle. Próbálok keveset enni, de nem megy sokáig.. Mit meg nem adnék azért, hogy ne az étel körül forogjon egész nap az agyam, próbálok nem gondolni rá, de nem megy..
2013. jan. 26. 07:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, lelki okok állhatnak a háttérben. Te tudhatod ez konkrétan mi, mi miatt stresszelsz vagy más egyéb ok, mert ezen kéne változtatnod, hisz ez a probléma gyökere. Próbáld gyümölccsel helyettesíteni a kajákat, így legalább nem hízol el és egészséges is. Egyébként megértelek, mert ha stresszes időszakom van, én is egész nap éhes vagyok és kívánom a kaját. Viszont, ha kiegyensúlyozott az életem, simán megbírom állni, és könnyen is fogyok ilyenkor.
2013. jan. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 gungasam ***** válasza:

Segíthetsz magadon egy olyan módszerrel ami rendkívül hasznos lehet egyéb vonatkozásában.

DOLGOZZ!

Ha sokat dolgozol olyasmit ami fontos,figyelmet igényelő munka akkor nem tudsz annyira a kajára gondolni és megtermeled az elvonóra való lét is ami csak akkor kell ha a munka nem elég.A munka mellett feltétlenül keress egy olyan pihentető tevékenységet ami érdekes,lenyügöz,leköt ugyanakkor pihentet.Ilyesmi lehet valamilyen kiterjedt gyüjtemény részeinek szerzése, rendszerezése,gondozása,tárolása például.Vagy állatok tenyésztése, nevelése,tartása,idomítása( ez utóbbi rendkívül jó hatású, mert az idomítás egyben az idomító fegyelmét is rendkívül szilárdítja!!)Sok sikert!

2013. febr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!