Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A párom bátyjának a barátnője...

Osziszi kérdése:

A párom bátyjának a barátnője bulimiás. Mit tegyünk? Hogy vonszoljuk el orvoshoz az akarata nélkül?

Figyelt kérdés
A hölgy (30 éves, olasz, de Magyarországon él másfél éve, a párom családjának vállalkozásában dolgozik, a saját párja a főnöke). Többgenerációs házban lakunk, de együtt szoktunk ebédelni vacsorázni. Hetente/naponta többször hánytatja magát, miután teleette magát. Az "anyósunk" (63 éves) többször is rákérdezett, miután utánament és hallotta, de a lány letagadta, vagy azt mondta, hogy csak múló rosszullét. A saját pasija nem foglalkozik a betegségével (havonta többször, különböző nőkkel meg is csalja, néha káromkodik vele, tehát a kapcsolatuk szar). Nem akar elmenni orvoshoz, mert szerinte kontroll alatt tudja tartani a hányást, de szerintünk nem. Kb.1 éve folyamatosan naponta hánytatja magát és most már állandósult nála a torokköszörülés, amit a nyelőcsöve kimaródása okozhat, sápadt és vékony, de még nem csont és bőr, a körmeit is folyton rágja. Magyarul nem beszél, tehát olaszul beszélő pszichológus/pszichiáter kéne. Az ő szülei Olaszországban vannak.

2012. szept. 24. 13:16
 1/9 Sn0wf0x válasza:
Szerintem először egy olyan bulimiással próbáljátok felvenni a kapcsolatot, aki már felismerte a betegségét és kezelésre jár, jobb esetben kigyógyult. Sajnos ez a nyelvi különbségek miatt nem egyszerű feladat, de amíg nem ismeri fel a saját betegségét, addig saját erőből sosem fog szakemberhez fordulni...
2012. szept. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha minden idiótát meggyógyítunk, akkor előbb-utóbb leáll az evolúció, az pedig nagy baj.

Aki ki akarja nyírni magát, az hagy tegye szabadon.

2012. szept. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valahogy értessétek meg vele, hogy csinos, és nincs miért aggódnia. Mutassatok neki csúnya fogakról készült fényképeket, mert ha nem hagyja abba, akkor az ő fogai is tönkre mennek. Mutassatok neki hozzá hasonló vékonyságú nőkről képeket, majd csúnyán vékony nőkről is. Foglaljátok le valamivel, csináljatok neki szép sminkeket, vegyétek rá, hogy felvegye azt a ruháját, amiben nagyon csinos, és menjetek el valahova kikapcsolódni.
2012. szept. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Őt ajánlom!

[link]

Szegény lány, ennyire ki van szolgáltatva a pasijának?

Ha együtt éltek, én is azt javaslom, próbálj vele több időt tölteni, segíts neki magyarul tanulni stb.

Tesód nem tud beszélni a bátyjával?

2012. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

természetesen nem a tesódra, hanem a párodra gondoltam...

2012. szept. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Áh, a pasim bátyja teljesen érzéketlen ilyen szempontból. Mi mondjuk neki, hogy csinos és szép (Miss Italiaban is indult, modellkedett is, TÉNYLEG szép és vékony csaj), de ez nem segít, mi nem vagyunk pszichológusok. A saját párja sem segít rajta, akkor mi hogy vigyük el pszichológushoz? Ráadásul képzeljétek el, a lány attól fél, hogy a pasija megtudja és akkor ott fogja hagyni. Ezt "anyósjelöltnek" mondta el, akivel elég belsőséges a viszonya, ő vigasztalja, ha bármi van és nem a pasija...
2012. szept. 24. 15:28
 7/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok megint.

Akkor anyós és te szépen elviszitek a csajt, ha kell trükköztök, nem mondjátok meg, csa ha már úton lesztek, hogy mi a végállomás.

Patrizia nagyon rendes nő, biztosan tudna segíteni.

Ha mást nem, legalább az anyanyelvén, egy honfitársa vállán sírhatnáel a bánatát.

2012. szept. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

4. Ez jó ötlet, ma beszélek anyóspajtással, köszi!! Jó, hogy írtad ezt az olasz kontaktot!

Borzasztó nézni, hogy egy helyes, kedves, egészséges lány (mikor még ideköltözött az volt) a szemünk és a család előtt teszi magát tönkre...remélem, meg tud gyógyulni.

2012. szept. 24. 15:42
 9/9 anonim ***** válasza:

4. már megint.

Találtam róla még egy oldalt, itt kifejezetten írják, hogy külföldiek beilleszkedési nehézségeivel is foglalkozik!


[link]

2012. szept. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!