Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek mennyire megbízhat...

Szerintetek mennyire megbízhatóak a nagy áruházakban kapható nyers hústermékek?

Figyelt kérdés
Rengeteget hallani manapság arról, hogy az állatokat ilyen-olyan szerekkel táplálva rekordidő alatt érik el a vágásérett állapotot. Ezen szerek hatása kihathat-e a fogyasztóra vagy ront-e a minőségen esetleg károsak is tudnak lenni? pl.:antibiotikumos/hormonos csirkemell stb. Esetleg ha tudtok biztonságos eladóhelyeket írjátok meg.

2013. jan. 28. 00:17
 1/2 anonim ***** válasza:

De még mennyire, hogy káros..

Nem csak a hormon és antibiotikum miatt. Sok helyen a romlott büdös húst is csak átmossák ecettel és mehet vissza a pultba. Tescoról hallottam rosszakat. De mióta kitalálták a visszavásárlási garanciát azóta nem tudom, hogy áll-a helyzet nem szoktam ott húst venni.

2013. jan. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ebből a szempontból sajnos semmiben nem bízhatunk. Jönnek a klónozott állatok és a génmódosított növények. Akkor lesz csak igazi pusztítás az emberek között.

A vízről meg ne is beszéljünk. A hormonokon és gyógyszerszármazékok kívül abban vannak még növényvédő vegyszerek, paraziták, nehézfémek, idegméreg klór stb.. Ráadásul abból mindennap fogyasztunk nem is kevés mennyiséget, nem csak heti 2x mint a húsból.

Elkerülhetetlen, hogy megbetegedjünk. Egészséges manipulálatlan élelmiszerhez hozzájutni, főleg egy városinak ma már szinte lehetetlenség. Mindenben ezerféle adalékanyag van. Az étel többé nem erő és egészség hanem pénzen vett betegség.

Az ember egészsége egy valakinek fontos: saját magának.

2013. jan. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!