Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet túl sok nyers zöldséget...

Lehet túl sok nyers zöldséget enni? Van olyan mennyiség, ami már káros lehet vmilyen szempontból?

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok étkezési szakértő, de logikusan levezetve szerintem a sok zöldség evése kétféle következményt vonhat maga után

- ha a sok zöldség a többi tápanyagtípus rovására megy, merthogy jóllaksz a zöldségektől, és nem viszel be elegendő fehérjét például, az nem igazán egészséges dolog.

- másik lehetőség, hogy ugyanúgy eszel, mint annak előtte, csak még pluszban jön a sok zöldség. Ez egyértelműen plusz tápanyag, ami egyenlő az elhízással.


Kicsit visszatérve az elsőre, persze lehet olyan étrendet összeállítani, hogy meglegyen napi szinten a szervezet számára szükséges tápanyag, mert azért a zöldségek is változatosak... de ez azért elég szigorú diétát követel, ami által véleményem szerint pont az evés öröme veszik el, az meg számomra speciel elég komoly visszatartó tényező :D


Szóval összegezve igen, szerintem lehet túlzásba vinni, csak épp ezekben az esetekben a zöldségek közvetve lesznek a probléma okai.

2012. nov. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Válaszoló, a zöldségből bármennyit eszel is, nem hízol el tőle..-., Ergo: ha normál tápálkozás mellett sok gyümit, meg zöldet eszel, az nagyon nem egyenlő az elhízással.
2013. nov. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!