Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Esténként futok,18h után....

Fabók János kérdése:

Esténként futok,18h után. Mennyivel előtte kell étkeznem és mennyit hogy ne hátráltassa ezt a mozgásformámat?

Figyelt kérdés

2013. jan. 31. 07:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, hogy 1,5 óra kell, hogy elteljen az étkezés és a mozgás között. Persze ezt nem kell annyira komolyan venni, ha előtte megeszel egy almát, az nem számít, de egy kiadós ebéd vagy vacsora már igen.
2013. jan. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy komoly etkezesnek kell akar 2-2.5 ora. Volt, hogy nagy csaladi ebed utan 1 oraval mentem futni, es borzalmas volt. Masreszt a tempo megvalasztasaval a problemak jelentos resze kikuszobolheto. Ha jobban tele a hasad, akkor lassabban kell futni, es akkor nem fog fajni, nem lesz hanyinger.


Az, hogy a mozgasformat befolyasolna a teli has... hat nem tudom, szerintem azon nem mulik.

2013. jan. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ok az, hogy az emésztéshez a szervezetnek rengeteg energiára van szüksége, amit az agytól és az izmoktól von el, így az edzés az emésztéssel egyidejűleg nem olyan hatékony.
2013. febr. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kinek mi... nyilván egy 3 fogásos ebéd után fél órával azért ne menj futni, akkor várd meg 2 órát, de én mindenféle étkezés után várok 1 órát. Volt hogy sima zabpelyhes joghurt megevése után 10 perccel indultam neki és gyomorgörcsöt kaptam, szóval nekem már a joghurt is sok futás előtt. Viszont éhesen is szörnyű futni. Kitapasztaltam, nekem mi a legjobb és a futáshoz igazítom a kajálásom (futás előtt egy órával eszem valami lightosat), nálam ez vált be. Utána viszont beesem a konyhába, hogy "Kaja!" és ismét bedobok valami könnyűt, ennyit viselek el nagy hirtelen :) Aztán mikor megéhezem jöhet valami táplálóbb kaja.
2013. febr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én edzés előtt utoljára mindig 1 órával eszek, akkor is csak ilyen vajas kenyeret, vagy egyszerűbb ételt. De nekem futás után első dolgom az evés. :D

Nekünk így mondták el edzésen és versenyek előtt, és ez nekem be is vált. :)

2013. febr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!