Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek forduljak orvoshoz?

Szerintetek forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

Mindig elég sovány alkatom volt, most 21 évesen is csak 54 kg vagyok. Eddig nem foglalkoztam vele, nem is nagyon szeretek orvoshoz járni, de lehet valamit tennem kellene. A szüleim sem nagy darabok (anyám:65, apám:74). Nem szoktam mozogni, attól tartok ha elkezdek valamit sportolni még ennyi sem lennék (Tapasztalat, mert futás után sem jön meg az étvágyam). Nyáron még hízókúrát is végeztem, de az 55 kilót soha nem haladtam meg. Lehet a genetikám ilyen vagy anyagcsere problémám van? Csak hozzáértő személyek válaszát várom, esetleg ehhez hasonló személyes tapasztalatot!

21/F



2013. febr. 6. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így voltam, mint te. 22 vagyok, és 52 kiló volt a versenysúlyom. Nem tudtam hízni, akármennyit ettem... aztán valahogy mégis elkezdtek kúszni azok a kilók, most 58 vagyok :( és nem tudok 55-re se lemenni. Amúgy fogalmam sincs mitől szaladt fel 6 kiló... sokáig voltam 50körül, évekig.

Amúgy szerintem nincs semmi bajod, de egy vérvétel sosem árt ;)

2013. febr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha egyébként egészséges vagy, ne foglalkozz vele, ilyen az alkatod, gyorsabban éget a szervezeted, örülj neki, jobb mintha kövér lennél. Én 48-49 voltam ennyi idősen, 40 éves koromig semmitől nem tudtam hízni, utána már rakódtak rám kilók, de szerencsére most sem vagyok kövér.

Élvezd, hogy azt ehetsz, amire kedved van, friss és egészséges vagy, majd a kor megoldja és pár kilót felszedsz.

2013. febr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha nőnek születtem volna tényleg nem lenne semmi probléma, csak hiába vagyok egészséges (az elmúlt 4 év alatt csak egy-két alkalommal voltam megfázva), ha 30 éves férfiként is ilyen sovány leszek.
2013. febr. 6. 16:44
 4/8 dieta ***** válasza:
Ne félj mozogni. Az igénybe vett izmok fejlődnek és ha megkapják a szükséges energiát és a sejté pités elemeit nem nagyon használnak a tartalékokból.Tehát a végeredmény súly növekedés.
2013. febr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mit eszel?

A genetika nem okoz elhízást vagy vékonyságot, testalkatot meghatározza de az önmagában semmi.


Sokkal egyszerűbb: a hagyományos táplálkozás elhízott / kórosan sovány embereket teremt. A glutén valakinél pajzsmirigy túlműködést (soványság) okoz, valakinél alulműködést (elhízást). Ennyiről van szó.


Gluténmentesen kell táplálkoznod, ne azért mozogj hogy elmondhasd: sportolsz hanem mert a testednek szüksége van rá (és ha már itt tartunk, nem futásra, az a tinilányok értelmi és igényszintje. Jógára, Taichira, gyógytornákra, egész testet érintő erősítésre, ilyeneket van értelme edzeni!) rendbe kell tenni az emésztést, a testet. Ebben komolyan szerepe van mind a táplálkozásnak, mind a MEGFELELŐ edzésnek.

2013. febr. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 7. 15:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Tornázz, izmosítsd magad, akkor nem gond ha sovány vagy.
2013. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyébként az orvoshoz fordulás néha hasznos, mert egy vérkép vizsgálat nem árt időnként. Csak az eredmények kiértékelését, tanácsadást már nem érdemes megvárni a legtöbb orvosnál.. ahhoz szakember kell, és nem kikiáltott szakember (mint a legtöbb orvos).

De kiderülne hogy van-e valami hormonális jellemző, ami miatt vékony vagy, így már utána tudsz járni hogy min lehetne változtatni, min tudnál jobbítani.

2013. febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!