Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Allergiás vagyok valami...

Allergiás vagyok valami ételre, tiszta kiütés mindenhol, mikor múlhat ez el? (lent)

Figyelt kérdés
Péntek délutántól péntek estére szépen lassan mindenhol tiszta piros kiütés lettem, ami nagyon viszket. Éjjel el is mentünk az ügyeletre, kaptam kalcium injekciót, egy ideig nem viszketett, de szombat reggelre még rosszabb lett. Most kalcium pezsgőtablettát iszom, napi 3x, 500mg-ot, és még mindig nem javult semmit. Mindjárt megőrülök, annyira viszket! Erre milyen gyógyszert lehet bevenni? Mikor múlhat ez el? Azt sem tudom mitől lehet, most vagyok túl egy kicsit több mint egy hetes antibiotikum kúrán, de azt mondta az orvos, hogyha attól lett volna bajom, már korábban kijött volna, nem csak a végén. Valami ételtől van, ami nem tudjuk micsoda. Most diétán vagyok, arra számítottam, hogy jobb lesz, de semmi. Mit csináljak? Minél hamarabb el kéne múlnia! Másnak ilyen tapasztalatok?
2013. febr. 10. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:

A kalcium szokott ilyenkor segíteni.

Jó lenne azért sorraszedni, hogy péntek reggeltől kezdve miket ettél, meglehet, hogy még mindig minden evésre eszel belőle valami kevéskét, ezért van, hogy a viszketés a szuri ellenére sem csillapodik.


Szedd sorba:

Péntek: reggeli-ebéd-uzsi-vacsi, stb. stb. és ne hagyj ki semmit, lehet hogy tejtermék, lehet esetleg valami jellegzetes zsiradék, vagy valamelyik zöldségféle, akármi, mindent írj össze, talán rájössz, hogy mitől lehet.

Írd be google-ba hogy ételallergia, és ahányféle kijön, azokat a tipusú kajákat mind vedd ellenőrzés alá.

2013. febr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amióta ez kijött, már semmit nem ettem amit pénteken. Holnap elmegyek orvoshoz, remélem tud erre valamit.. Meg mindenképp elmegyek allergia vizsgálatra, mert ez egy rémálom.
2013. febr. 10. 17:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Allergiákat erősítik: a gabonák, tejtermékek, hüvelyesek.

Az antibiotikum nem az allergia célpontja lehet, hanem a hatása, a bélben okozott károk, a bélflóra roncsolása okozhat problémát.


Tej-gluténmentes táplálkozással, probiotikum kúra után 1-2 hét alatt rendbe kell jöjj. Ha nem, akkor ki kell vizsgálni az allergia okát, az allergént!

2013. febr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mint kiderült, mononukleózis miatt jött ki "normálisan" az allergiás reakció az antibiotikumra..
2013. febr. 12. 03:31
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ha a betegséget tévesen bakteriális fertőzésnek, pl. tüszős mandulagyulladásnak tartják, és antibiotikummal kezelik, akkor gyakrabban jelenik meg egy rózsaszínes, kanyaróra emlékeztető kiütés."


Erre gondolsz?

Miért van az, hogy vaktában (ki.ba.szott) antibiotikumokat nyomatnak emberekre, aztán poker arccal néznek, hogy vírusfertőzés, ugyan kit érdekel.. lelkiismeretes orvosok, csókolja meg valaki a kis lábujjukat.

2013. febr. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És azt tudjátok már, hogy legelőször pénteken mitől jött ki rajtad, hogy akkor el kellett menned orvoshoz?


Mert valamitől akkor is kicsattogtál.

A másodlagos, az egy dolog és mostmár érthető. De legelőször mitől? Azt is ki kellene vizsgálni!

2013. febr. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A pénteki kiütést is okozhatta a gyógyszer (ugyan azt kizárta az orvos, hiszen az allergiák nem így jelentkeznek). Na de ki A pokalipszis gondolta volna, hogy vírusfertőzés és antibiotikum együttes hatása kiütéseket okozhat, vélhetően a gyógyszerkúra végére? Hát egy átlag orvos biztos nem, ahogyan gondolom itt többen nem ismertük ezt :D
2013. febr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TB28 válasza:

Üdv,


nekem is van hasonló. Esténként jön elő, viszketek majdnem mindenhol, és bedagad. Ahol vakarom ilyen folt szerű, piros kiütések jelennek meg. Ilyen van neked is?

2014. febr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!