Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért leszek pattanásos/kiütéses?

Miért leszek pattanásos/kiütéses?

Figyelt kérdés

Ha édességet eszem vagy kávét/colát iszom pattanásaim lesznek. Van, hogy már estére előjön és nem is akar elmúlni. Pirosas-lila foltok viszketnek és néha elég nagyok is.

Többnyire ugyanazon a helyen (területen) jönnek ki.


Először a koffeinre gondoltam így áttértem a koffeinmentes kávéra, de egy félév elteltével megint előjöttek a piros foltok. Szóval, mindegy, hogy milyen kávét iszom előjön. (a kávét cukorral és tejszínnel iszom)


És ha a fentieket egyáltalán nem fogyasztom akkor is előjönnek. Pláne nyáron, sajnos nagyon izzadok, a homlokomon, arcomon és alapvetően mindenhol folyni szokott a víz rólam. Mindezt már 22fokban. Ekkor is ki piros kiütésék jelennek meg a testemen mindenhol.

Ezek csípnek, viszketnek.


Van erre megoldás?



2012. dec. 26. 23:37
 1/2 A kérdező kommentje:
Egy teszt szerint nem vagyok allergiás.
2012. dec. 26. 23:52
 2/2 anonim ***** válasza:

A pattanás az tulajdonképpen gyulladás. Vannak gyulladáselleni krémek, pl sebekre, ilyenek a babapopsikrémek is.

Én ilyen krémmel bekenem az arcom, rajta hagyom egész éjjel, reggel leradírozom, és a második éjjel után tiszta a bőröm.

2012. dec. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!