Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A felmelegített kávé egészségt...

A felmelegített kávé egészségtelenebb, mint a "frissen készített"?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam még régebben, hogy az a kávé, amit hagynak kihűlni, órákon keresztül állni, és később aztán felmelegítik, hogy megigyák, egészségtelenebb, mint a főzés után azonnal elfogyasztott. Ez igaz szerintetek?
2009. szept. 6. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
miértlenne az? ugyanolyan káros mindkettő
2009. szept. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Igaz.
2009. szept. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kávé nem egészségtelen. Normális mértékben persze. Nem tudom honnan szeditek. (keressetek rá neten is, de elég a sima logika is )

A kérdésre válaszolva, a friss jobban esik nekem,minta felmelegített, de a felmelegített sem egészségtelen.

2009. szept. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A koffeines kávé egészségtelen, hisz a szívet megterheli, hogy te frissebb legyél, biológia általánosból.
2009. szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pedig valóban igaz, hogy egyfelől egészségtelen a kávé, másfelől viszont egészséges. Az élénkítő hatása miatt egészségtelen (persze, nem mindegy nyilván az sem, mekkora mennyiségben issza az ember), mert becsapja a szervezetet, ... nőknél azonban (kimutatták), kis mennyiségben a melanóma megelőzése érdekében kimondottan egészséges.

A kérdésem arra irányult, hogy a felmelegített kávéról mit tudtok. Nagyon régen hallottam vhol, hogy eléggé egészségtelen (jobban, mint a frissen főzött), de egyszerűen azóta sem találok erről újabb infókat, pedig érdekelne.

(Mellesleg: "szeretem" a kioktató válaszokat, ... és ha már itt tartunk: biológiából még csak véletlenül sem oktatják - pláne nem általánosban -, hogy milyen hatásai vannak a kávénak. Tanulunk a papucsállatkák szaporodásáról, az egyszikű és kétszikű növények közötti különbségekről, de a mindennapokat érintő, fontos kérdésekről még csak véletlenül sem...)

2009. szept. 6. 14:35
 6/6 A kérdező kommentje:
A második válaszolótól kérdezném: miért igaz? Nagyon érdekelne a magyarázat, mert én már abszolút nem emlékszem, mivel indokolta az a cikk azt, hogy a felmelegített egészségtelenebb.
2009. szept. 6. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!