Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem bírom abbahagyni a koplalá...

Nem bírom abbahagyni a koplalást, alig eszem, de hogy máshogy tudnék fogyni?

Figyelt kérdés

Alig eszem, AZ ANYAGCSERÉM EGY NAGY NULLA. Már fél éve próbálom úgy megakadályozni azt, hogy tovább hízzak, hogy szinte alig eszek. Mostanába csak napi 3-4szer eszek. Reggelim sokszor joghurt, vmi gabonapehely/zabkekszféle, szendvicset már nem is bírok enni, mert bűntudatom lenne annyi szénhidráttól amennyi a kenyérben van. ebédnek sokszor csak a köretet eszem meg. délután esetleg 1 narancs meg tea. vacsora sokszor csak egyetlen kis szelet vmi, vagy egyetlen narancs. anyagcserém csak gyógyszerekkel van...


Nem akarok visszaszokni a napi 5-6szori rendes étkezésre, mert félek hogy könnyen elhízok. Most kb 5kg a max. amit leszeretnék adni, de sehogy se megy !


Igazából nem akarok rendesen enni, mert akkor kitágul a gyomrom, megjön az étvágyam és teleeszem magam sütivel, kenyérrel, megkívánom a csokikat. Most étvágytalan vagyok, összeszűkült a gyomrom, de még ha éhes vagyok se eszek, mert bűntudatom lenne.


Tudom, hogy így csak az izmaimat veszítem el és nem fogok fogyni. Ráadásul még csak 14 vagyok.


Segítenétek olyan étrendet mondani amivel nem kell többet ennem, se többször, de egészségesebbek lennének, több energiám lenne, és tudnék fogyni (és nem drága dolgok) ?


2013. febr. 17. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem akarok rád ijeszteni,de ez már betegségnek hangzik.Menj el orvoshoz és kérjv vérvételre beutalót.Valószínüleg a pajzsmirigyednek van (illetve én nem vagyok orvos inkább úgy fogalmazok) lehet(!) baja.
2013. febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezzel az a baj, hogy mostmár azért nincs anyagcseréd, mert azt a keveset amit megeszel a szervezeted elraktározza, hogy újrainduljon, és ne raktározzon legalább napi 4-5x kevés étkezés kéne.Azért, hogy ez ne hizlaljon, érdemes lenne egy ideig a kalóriák számolását beiktatni, itt találsz ehhez egy jó oldalt: www.kaloriabazis.hu

Mintaétrndet pedig itt olvashatsz: www.bonca.cafeblog.hu

2013. febr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem tudom miért érzed, hogy keveset eszel. A napi 5-6-szori étkezést én nem tartom egészségesnek. Én naponta egyszer eszem, ez 2-3 fogásból áll: leves, második fogás, desszert, ez sem egészséges, de megszoktam. Ha egy nap megeszem még egy kivit, almát, vagy narancsot, bármikor, nem számolom étkezésnek.

174 cm, 60 kg, vagyok...

Ja, rengeteget mozgok, kint, bent, lépcsőzök, ha eszembe jut valami, rögtön elmegyek érte, vagy lemegyek érte, ha nem kell visszaviszem. Gondolkodom, tehát mozgok!

2013. márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!